Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2024

Nemecký kancelár Scholz vyzval európske krajiny na dodávky Patriotov UkrajineNemecký kancelár Olaf Scholz vyzýva európske krajiny, aby urobili viac na podporu Ukrajiny, pričom vyjadril nádej, že Ukrajine poskytnú „muníciu, delostrelectvo, tanky a ...Zdieľať
scholz 676x451 14.5.2024 (SITA.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz vyzýva európske krajiny, aby urobili viac na podporu Ukrajiny, pričom vyjadril nádej, že Ukrajine poskytnú „muníciu, delostrelectvo, tanky a protivzdušnú obranu a najmä systémy protivzdušnej obrany Patriot“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKancelár zároveň v utorok počas návštevy Štokholmu prisľúbil podporu Kyjevu tak dlho, ako to bude potrebné. Informuje o tom web CNN.

Scholz dodal, že aprílové oznámenie Nemecka, že pošle na Ukrajinu tretí systém Patriot, nebolo ľahké rozhodnutie, pretože Nemecko samo nemá týchto systémov veľa.

Systémy Patriot na Ukrajinu zatiaľ dodali len USA, Nemecko a Holandsko. Španielsko sľúbilo poslať rakety Patriot, ale nie celý systém.Zdroj: SITA.sk - Nemecký kancelár Scholz vyzval európske krajiny na dodávky Patriotov Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vykazovanie informácií o udržateľnosti podľa európskych štandardov stanovené už aj v slovenskej legislatíve
<< predchádzajúci článok
Minister obrany Kaliňák slávnostne otvoril 11. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB Defence&Security (video+foto)