Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. januára 2012

Nemecký maloobchod v novembri nečakane oslabilNemecký maloobchod v novembri nečakane oslabil. Tržby v maloobchode podľa predbežných údajov, ktoré zverejnil vo štvrtok štatistický úrad krajiny, medzimesačne klesli o 0,9 %, v porovnaní s rovnakým ...Zdieľať
obchod nakup BERLÍN 5. januára (WEBNOVINY) - Nemecký maloobchod v novembri nečakane oslabil. Tržby v maloobchode podľa predbežných údajov, ktoré zverejnil vo štvrtok štatistický úrad krajiny, medzimesačne klesli o 0,9 %, v porovnaní s rovnakým mesiacom roka 2010 sa zvýšili o 0,8 %.


Ekonómovia oslovení agentúrou Reuters predpovedali, že nemecký maloobchod bude v jedenástom mesiaci minulého roka stagnovať a oproti novembru 2010 si polepší o 0,8 %.

V októbri maloobchodné tržby podľa revidovaných údajov klesli medzimesačne o 0,2 %, kým podľa skoršieho odhadu štatistického úradu mali o 0,7 % vzrásť. Tržby v medziročnom porovnaní úrad tiež revidoval smerom nadol, a to na pokles o 0,6 %, kým pôvodne odhadoval ich oslabenie o 0,4 %.

Za celý rok 2011 tržby v nemeckom maloobchode podľa odhadov štatistického úradu krajiny v reálnych cenách posilnili o 1,1 % až 1,3 %. Znamenalo by to najvýraznejší nárast od roku 2004.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Troch kráľov si kresťania pripomenú zázraky
<< predchádzajúci článok
V Grécku začína predvolebný boj, prvou obeťou je Papandréou

Nemecký maloobchod v novembri nečakane oslabil - diskusné fórum čitateľov