Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. augusta 2011

Nepokoje v Londýne pokračujú, zatkli 100 ľudíNepokoje v britskej metropole Londýn pokračovali aj druhú noc. Nespokojní obyvatelia štvrte Tottenham nadviazali na vyčíňanie z minulej noci a ničili autá, vykrádali obchody a poškodzovali verejný ...Zdieľať
bez nazvu LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) - Nepokoje v britskej metropole Londýn pokračovali aj druhú noc. Nespokojní obyvatelia štvrte Tottenham nadviazali na vyčíňanie z minulej noci a ničili autá, vykrádali obchody a poškodzovali verejný majetok. Nepokoje sa však preniesli aj do ďalších londýnskych štvrtí ako Enfield, Walthamstow, Waltham Forest či Brixton. V policajných putách skončilo viac ako 100 výtržníkov, pri zásahu utrpelo zranenia približne 20 mužov zákona, píše portál britskej spravodajskej stanice BBC.


Nepokoje v Tottenhame vypukli v sobotu v noci v reakcii na zastrelenie 29-ročného podozrivého kriminálnika. Tristo nahnevaných obyvateľov Londýna sa zhromaždilo pred sídlom tottenhamskej polície na protest proti smrti Marka Duggana, ktorého počas akcie zastrelili policajti.

V Tottenhame prišlo k podobným násilnostiam naposledy v roku 1985. Nahnevaní obyvatelia čiernej pleti vtedy demonštrovali proti smrti Cynthie Jarretovej, ktorú zastrelili policajti počas razie v jej dome. Protesty si vyžiadali aj smrť jedného policajta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americkú helikoptéru vlákal Taliban do pasce
<< predchádzajúci článok
Poľská rodina tragicky havarovala pri návrate z dovolenky

Nepokoje v Londýne pokračujú, zatkli 100 ľudí - diskusné fórum čitateľov

Kto pomôže civilistom?8.8. 11:31:19