03. marca 2011

Neudržateľný Hossa opäť skóroval a pripísal si aj asistenciu

V päťzápasovom stredajšom itinerári zámorskej NHL sa do kanadského bodovania zapísali aj dvaja slovenskí hokejisti. Marián Hossa bol v domácom drese jednou z hlavných postáv zápasu Chicago ...

hossa Foto: SITA/AP NEW YORK 3. marca (WEBNOVINY) - V päťzápasovom stredajšom itinerári zámorskej NHL sa do kanadského bodovania zapísali aj dvaja slovenskí hokejisti. Marián Hossa bol v domácom drese jednou z hlavných postáv zápasu Chicago - Calgary (6:4). Tridsaťdvaročný krídelník za stavu 4:3 prihrával v 51. min na gól Daveovi Bollandovi a 39 sekúnd pred koncom duelu úspešným zásahom spečatil výsledok. Hossa má v tabuľke produktivity v 47 odohraných zápasoch aktuálne 39 bodov (17+22) a v hodnotení Slovákov sa dostal na druhú priečku pred Mariána Gáboríka z NY Rangers. Druhý hokejista SR v tíme "jastrabov" Tomáš Kopecký vyslal rovnako ako jeho spoluhráč štyri strely na bránku Calgary, ale svoje bodové štatistiky si nevylepšil.

Spokojný s víťazstvom môže byť aj Ľubomír Višňovský, ktorý sa podieľal jednou asistenciou na domácom úspechu Anaheimu proti Detroitu (2:1 po predĺžení). Tridsaťštyriročný rodák z Topoľčian prihral v 42. min Jasonovi Blakeovi na vyrovnávajúci gól. Višňovský, ktorý v stredu strávil na ľade takmer 21 minút, je naďalej najúspešnejším slovenským hokejistom v produktivite v tejto sezóne: v 63. dueli má na konte 47 bodov (9+38). Ďalší slovenský zadák Milan Jurčina nenastúpil pre zranenie slabín v drese NY Islanders v zápase proti Minnesote, "ostrovania" zvíťazili 4:1.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Toronto - Pittsburgh 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

New Jersey - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

New York Islanders - Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Chicago - Calgary 6:4 (2:1, 2:0, 2:3) - Marián Hossa (Chicago) 1+1

Anaheim - Detroit 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1