Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. decembra 2010

Nevidiaci spevák Maroš Bango vystúpi na Plese v opereNevidiaci spevák Maroš Bango sa predstaví na jednom z najprestížnejších spoločenských podujatí, Plese v opere v Bratislave. Na udalosť roka, ktorou sa tradične otvára plesová ...Zdieľať
bez nazvu Maroš BangoFoto: SITA BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Nevidiaci spevák Maroš Bango sa predstaví na jednom z najprestížnejších spoločenských podujatí, Plese v opere v Bratislave. Na udalosť roka, ktorou sa tradične otvára plesová sezóna na Slovensku, ho osobne pozvala sopranistka Opery SND a členka Čestného plesového výboru Ľubica Vargicová.


Maroš Bango, prezývaný aj slovenský Bocelli, je nevidiaci umelec, ktorý si získal veľkú popularitu najmä ako finalista populárnej súťaže Eurovision Song Contest 2010. Nemá žiadne hudobné vzdelanie, ale má absolútny hudobný sluch. Spieva predovšetkým operety, evergreeny, operné árie a canzonetty, ktorých texty aj melódie študuje len podľa sluchu. V roku 2009 vydal album Bludisko, ktorý uviedol do života Peter Dvorský. So svojou prvotinou absolvoval niekoľko desiatok úspešných koncertov po celom Slovensku. Na pódiu už stál s Luciou Bílou, Janou Kirschner, kapelou Kmeťoband či Petrom Cmorikom.

Agentúru SITA informovala PR manažérka Maroša Banga Lucia Makayová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváčke Britney Spears sa zapáčila britská hudba
<< predchádzajúci článok
Pátrali po predchodcovi Jánošíka, Fedorovi Hlavatom