11. marca 2007

New York sa tešil z víťazstva vo Washingtone

Husársky kúsok sa podaril o postup do play off bojujúcim hráčom New Yorku v sobotňajšom programe zámorskej basketbalovej NBA, keď dokázali vyhrať na pôde silného Washingtonu. V nesmierne vyrovnanom ...

NEW YORK 11. marca (WEBNOVINY) - Husársky kúsok sa podaril o postup do play off bojujúcim hráčom New Yorku v sobotňajšom programe zámorskej basketbalovej NBA, keď dokázali vyhrať na pôde silného Washingtonu. V nesmierne vyrovnanom zápase rozhodovali detaily a šťastie, ktoré bolo zjavne na strane Knicks. Rozhodla však najmä presná ruka Steva Francisa, ktorý v súhre so záverečnou sirénou zápasu strhol víťazstvo na stranu hostí. Francis svojou trojkou rozhodol aj o tom, že sa stal najlepším strelcom duelu s 26 bodmi. Basketbalisti z najväčšieho mesta USA si určite zaslúžia rešpekt, pretože tri a pol minúty pred koncom prehrávali 76:82. "Sme šťastní. Vyhrali sme a je jedno po akom priebehu. Najmä po tom, ako sme sa v tejto sezóne trápili," povedal Francis, ktorý narážal aj na seba, veď odohral iba približne polovicu duelov svojho tímu pre zranenie kolena a bodový priemer na zápas mal 9,7. "Bol dnes naozaj motivovaný a na tento zápas sa veľmi tešil. Toto je pre neho v spojitosti s Knicks veľmi silný moment," povýšil dôležitosť výhry tréner Isiah Thomas. Už 12. zápas v rade vyhralo San Antonio, ktoré si poradilo s New Jersey. Skvelú formu Spurs si nevie vysvetliť ani jeden z najlepších hráčov momentálne úspešného tímu Manu Ginobili: "Neviem, čím to je, ale treba to takto ťahať ďalej. Zlepšili sme sa predovšetkým v obrane. Treba sa však stále zdokonaľovať. Nech to funguje vtedy, keď to bude fakt dôležité." V dobrej forme sú aj hráči Milwaukee, ktorí potrápili Cleveland. Najmä Michael Redd zamestnával obranu hostí, výborne ho však strážil Eric Snow. Redd aj napriek tomu strelil 29 bodov, pri svojom poslednom pokuse, ktorý mohol rozhodnúť o predĺžení, však zlyhal. Predtým však nezaváhala dvojica LeBron James - Anderson Varejao, ktorá rozhodli o víťazstve Cavs. Prvý menovaný bol pri tejto akcii nahrávačom, celkovo zaznamenal v zápase 32 bodov, 8 doskokov a 9 asistencií. Cleveland tak vyhral nad Milwaukee 94:92 najmä zásluhou lepšie zvládnutej poslednej štvrtiny. Pri pohľade na formu tímov Utahu a New Orleans sa zdalo byť tipovanie výsledku ich vzájomného zápasu v Salt Lake City celkom ľahké. A hráči Hornets tieto predpoklady okrem výkonu v prvej štvrtine nedokázali vyvrátiť. Utah síce prebral vedenie zápasu do svojich rúk až v tretej časti hry, ale potom už o víťazovi nebolo pochýb. Hráči Jazz v druhom polčase dominovali pri doskokoch, keď ich nazbierali 30 oproti 13 v podaní Hornets. Po získaní vedenia už neprehrávali ani raz a na konci sa mohli tešiť zo šiesteho víťazstva v rade (96:84). Najvýraznejší tohtosezónny herný obrat pravdepodobne zaznamenávajú práve v tomto období basketbalisti Philadelphie. Pred dvoma mesiacmi by na nich nestavil pravdepodobne ani ten najzanietenejší fanúšik, momentálne však ťahajú sériu už siedmich víťazstiev v rade a nie je im za ťažko brať body ani z ihrísk silných súperov. V Indiane však natrafili na protivník, ktorý je úplne v opačnom rozpoložení ako oni. Pacers nevyhrali pred ich vzájomným duelom už 7 zápasov a ani proti Philadelphii sa im tento trend zvrátiť nepodarilo. Stretnutie napokon skončilo víťazstvom 76ers v pomere 100:96. V posledných dvoch dueloch večera zdolala Atlanta Minnesotu 99:93, keď najlepšími strelcami oboch tímov boli zhodne 32-bodoví Josh Smith a Kevin Garnett a Charlotte Bobcats nestačili na svojom ihrisku na Memphis a podľahli mu 107:115.

Výsledky - sobota:
Charlotte - Memphis 107:115
Najviac bodov: G. Wallace (17 doskokov) a Felton po 24, D. Anderson 16 - Gasol 31 (15 doskokov), Warrick 18, M. Miller 17, štvrtiny: 21:31, 35:26, 16:21, 35:37, 17 106 divákov

Washington - New York 89:90
Najviac bodov: Arenas 25, Jamison 18, Stevenson 12 - Francis 26, Curry 19, Marbury 15, štvriny: 21:19, 20:20, 25:28, 23:23, 20 173 divákov

Indiana - Philadelphia 96:100
Najviac bodov: Granger a Murphy po 18, Dunleavy a Diogu po 17 - Iguodala 25, W. Green 18, A. Miller 16, štvrtiny: 24:30, 28:19, 19:25, 25:26, 14 552 divákov

Atlanta - Minnesota 99:93
Najviac bodov: Josh Smith 32, Pachulia (14 doskokov) a Childress po 16 - Garnett 32 (10 doskokov), R. Davis 19, Hudson 10, štvrtiny: 22:21, 22:29, 30:22, 25:21, 16 927 divákov

San Antonio - New Jersey 93:77
Najviac bodov: T. Parker 19, Duncan 17 (13 doskokov), Ginobili 12 - V. Carter 17, Moore 14, Boone 11, štvrtiny: 18:15, 24:18, 24:19, 27:25, 18 797 divákov

Milwaukee - Cleveland 92:94
Najviac bodov: Redd 29, Patterson 24, Bogut 13 (12 doskokov) - L. James 32, D. Marshall 19, Gooden 13, štvrtiny: 24:21, 23:25, 24:16, 21:32, 18 081 divákov

Utah - New Orleans 96:86
Najviac bodov: Okür 29, Boozer 20 (13 doskokov), Giricek 16 - Pargo 15, David West 13 (10 doskokov), Chandler a Paul (11 asistencií) po 12, štvrtiny: 19:25, 26:22, 28:16, 23:23, 19 911 divákov