06. decembra 2014

Newcastle pokoril Chelsea, rekord nepadol

zápas Chelsea s Newcastlom

zápas Chelsea s Newcastlom Foto: TASR/AP
Londýn 6. decembra (TASR) - Prvú prehru v aktuálnej sezóne anglickej futbalovej Premier League si na svoje konto pripísal líder tabuľky FC Chelsea, ktorý v úvodnom sobotňajšom zápase 15. kola prehral na ihrisku Newcastle United 1:2. O oba góly domácich sa postaral v druhom polčase striedajúci Senegalčan Papiss Cisse.

Najskôr v 58. minúte využil chybu obrany "The Blues" a zblízka poslal loptu za chrbát brankára Thibaulta Courtoisa a potom v 79. minúte po prihrávke Moussa Sissoka skóroval do odkrytej brány hostí. Chelsea zdramatizovala vývoj zápasu, keď v 83. minúte po priamom kope Cesca Fabregasa hlavou znížil striedajúci Didier Drogba.

Chelsea nevyužila šancu prekonať klubový rekord 23 zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach a stanoviť nový na kóte 24. Ten predchádzajúci v rovnakej dĺžke držala z roku 2007. Aj vtedy Londýnčanov trénoval Portugalčan Jose Mourinho. Tento rok bývalý európsky šampión v súťažnom stretnutí naposledy prehral v apríli s Atleticom Madrid v odvete semifinále Ligy majstrov 2013/2014.