09. októbra 2012

Nezastaviteľný Zvolen vycvičil Skalicu, Martin zdolal Poprad

Výsledky deviateho kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Poprad - MHC Mountfield Martin 3:4 (1:0, 1:1, 1:3) Góly: 16. Vandas (Balán, D. Buc), 24. J. Špelda (Klouda), ...

skalica zvolen BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Výsledky deviateho kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Góly: 16. Vandas (Balán, D. Buc), 24. J. Špelda (Klouda), 52. R. Tomas (Klouda, Sabolič) - 34. Dírer (L. Vartovník, Murček), 41. M. Beran (Fadrný, T. Petruška), 59. T. Petruška, 60. T. Petruška (Markovič, M. Beran)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Bogdaň, Smerek, 1045 divákov

Poprad: Nikkilä - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, D. Kramár, Pentikäinen, M. Kurali, Ľ. Dinda, M. Turan ml. - Sabolič, Klouda, R. Tomas - Vandas, Balán, D. Buc - D. Skokan, Koskinen, S. Takáč - Gríger, B. Rapáč, Macejka
Martin: Šúrek - A. Novotný, M. Danko, R. Pukalovič ml., Tupý, Zukal, J. Perniš, Pacalaj, A. Beňa - T. Petruška, M. Beran, Fadrný - Markovič, M. Hollý, Mikušovič - Murček, L. Vartovník, Slávik - Hús, Dírer, Kentoš

Hlasy:

Jozef Škrak (tréner Popradu): "Dokázali sme si vytvoriť celý rad gólových príležitostí. Puk poskakoval pred bránkou aj v bránkovisku, ale veľa sme z toho nevyťažili. V samotnom závere zápasu možno aj s prispením niekoho iného hral súper do konca duelu presilové hry, z čoho vyťažil maximum."

Róbert Pukalovič (tréner Martina): "Súper strelil góly po našich chybách a mal ešte niekoľko skvelých príležitostí, ktoré však nepremenil. V posledných sekundách sme mali aj šťastie. Naši hráči však stáli tam, kde mali byť, a zachovali si chladnú hlavu."

I. tretina

Ilustračné foto: SITA/Marián Peiger
Poprad začal nátlakovou hrou a v prvej tretine dominoval. Martinský gólman Šurek však bol pozorný a postupne na ňom stroskotali Buc, Klouda i Tomas.

V 14. min po Koskinenovej strele mal prvý gól na hokejke Skokan, hosťujúci gólman následne kryl aj Pentikäinenovu strelu.

O minútu neskôr už Poprad viedol, na konci peknej akcie druhého útoku bol Vandas - 1:0.

II. tretina

Úvod druhej časti patril aktívnemu Saboličovi, jeho šance na druhý gól však zostali nepremenené. Poprad zvýšil v 24. min, po vyhratom buly Kloudu skóroval od modrej Špelda. Inkasovaný gól hosťom pomohol, Beran ešte neznížil, no Dírer spomedzi kruhov namieril presne a vrátil Martin do hry.

III. tretina

Ako blesk padol v tretej tretine vyrovnávajúci gól Martina, Beran využil ľahostajnosť domácich bekov a vyrovnal na 2:2.

Veľkú šancu prikloniť misky váh na domácu stranu mal Tomas, no uspel až vo svojej druhej tutovke počas tretej tretiny.

Necelých desať minút pred koncom tretej časti sa Poprad opäť dostal do vedenia zásluhou Tomasa. Martin pritlačil, šance mali Fadrný či Novotný.

V 58 min. mal Poprad k dispozícii presilovku, no namiesto toho, aby pohodlne udržal svoj náskok fauloval Sabolič a hostia následne Petruškom v power-play vyrovnali. Poprad nemal dosť, jeho hráči opäť faulovali a 8 sekúnd pred sirénou Petruška ďalším gólom zabezpečil víťazstvo pre Martin v riadnom hracom čase.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 8:3 (1:1, 4:1, 3:1)

Góly: 8. L. Jurík (Škvaridlo), 21. J. Mucha (Michal Chovan, L. Jurík), 33. Huňady (Méry, Síkela), 38. P. Zuzin (Podkonický), 40. P. Zuzin (Brabenec), 47. Síkela (Huňady), 47. Michal Chovan (L. Jurík), 54. Brabenec (Juraško, P. Hraško) - 12. A. Kudrna (M. Bartánus), 23. J. Jurík (M. Bakoš), 47. Preisinger (Kutálek, R. Školiak)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše Podkonický (Zvolen) 10 min. za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - R. Gajan, Tornay, 1698 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Pichnarčík, J. Mucha, Pokovič, M. Výborný, Ťavoda - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Síkela, Čanky - od 19. min Huňady
Skalica: Trenčan - I. Jankovič, Vyrúbalík, L. Kozák, Trška, Barák, Gábriš, Jaborník, Srnec - Kutálek, R. Školiak, Preisinger - M. Bartánus, A. Kudrna, M. Bakoš - T. Višňovský, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Stieler, Klejna

I. tretina

Zvolenčania lepšie zachytili úvod zápasu. Do prvej vážnejšej príležitosti sa dostal v 5. min obranca Mucha, ktorý prešiel až k bránke hostí, no pri pravej žrdi neprekonal Trenčana.

Skalický gólman, ktorý ešte v minulej sezóne hájil farby Zvolena, kapituloval v 8. min.

Domácim vyšlo prečíslenie dvoch na jedného, Škvaridlo si počkal na pravý moment prihrávky a na ňu správnym spôsobom reagoval kapitán L. Jurík - 1:0.

Skaličania mohli vyrovnať už o minútu neskôr, keď Konečný vysunul Holoviča, ktorý išiel sám na bránku, ale neprekonal Šimka.

Podarilo sa to až v 12. min Kudrnovi, keď mu nabil spoza bránky Bartánus a útočník hostí zoči-voči pred gólmanom HKM nezaváhal. Hosťom patril záver prvej tretiny, keď Šimka dobrou strelou preveril najprv Holovič a niekoľko sekúnd pred prvou prestávkou netrafil puk do odkrytej bránky Kutálek.

II. tretina

Druhá tretina sa začala s osemnásťminútovým oneskorením pre technické problémy s rolbou.

Domácich to nerozhodilo a hneď v úvode využili prvú presilovku v zápase.

Po dvanástich sekundách Mucha spoza ľavého kruhu prestrelil všetko - i brankára Trenčana. Zvolen opäť dlho neviedol, pretože v 23. min nechala obrana HKM prejsť pred bránku Bakoša, Šimko puk vyrazil, ale na dorážku J. Juríka nemal nárok - 2:2.

"Bryndziari" mali potom viac z hry, tlačili sa pred gólmana Skalice a pri avizovanom vylúčení súpera skórovali. Rutinérskym spôsobom sa presadil Huňady, ktorý prehodil ležiaceho Trenčana. "Záhoráci" potom prepli na vyššie obrátky, strieľali často na Šimka, najväčšiu možnosť mal Stieler.

Hostia však zabudli na zadné dvierka a v 38. min Podkonický vysunul do úniku P. Zuzina, ktorý sólo pretavil do štvrtého gólu. Zuzin pohotovou strelou pridal hosťom aj gól do šatne - po parádičke Brabenca a jeho prihrávke z pravej strany.

V tretej tretine videli diváci v rozpätí jednej minúty až tri góly. Najprv Zvolenčania zvýšili vedenie na 6:2 po strele Síkelu švihom, o 23 sekúnd neskôr sa presadil strelou z ľavého kruhu Michal Chovan a o ďalšiu polminútku hostia kontrovali vyšachovaním domácej obrany, na konci akcii bol pred odkrytou bránkou voľný Presinger.

Zvolenský ôsmy gól pridal v 54. min Brabenec, keď pred Trenčanom tečoval puk po strele Juraška od modrej čiary. Deviaty gól mal potom na hokejke M. Jurík, ale z ľavého kruhu mieril do žŕdky. Zvolen predviedol exhibíciu a získal tak kompletnú víťaznú zbierku všetkých súperov v úvodných desiatich zápasoch extraligy.