Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2024

Nezávislé médiá potvrdili úmrtie viac ako 50-tisíc ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na UkrajineRuské nezávislé médium Mediazona a ruská služba BBC potvrdili totožnosť 52 789 ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na Ukrajine. Od konca apríla, keď Mediazova zverejnila zoznam ...Zdieľať
rusko vojaci kazachstan 676x451 18.5.2024 (SITA.sk) - Ruské nezávislé médium Mediazona a ruská služba BBC potvrdili totožnosť 52 789 ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na Ukrajine.


Od konca apríla, keď Mediazova zverejnila zoznam naposledy, sa tento počet zvýšil o zhruba 1 100 ľudí. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Spomenuté médiá upozorňujú, že v skutočnosti je počet zabitých ruských vojakov pravdepodobne výrazne vyšší. Mená mŕtvych médiá totiž zistili z otvorených zdrojov, ako sú nekrológy, príspevky na sociálnych sieťach od príbuzných, správy regionálnych médií či vyhlásenia miestnych úradov.

Od začiatku invázie na Ukrajinu vo februári 2022 zomrelo viac ako 3 400 ruských dôstojníkov. Z nich 403 malo hodnosť podplukovníka alebo vyššiu.Zdroj: SITA.sk - Nezávislé médiá potvrdili úmrtie viac ako 50-tisíc ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi Šutajovi Eštokovi a dvom poslancom parlamentu
<< predchádzajúci článok
Fica prišla pred Rooseveltovu nemocnicu v Banskej Bystrici podporiť asi stovka ľudí (video+foto)