Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2024

Chorvátsky parlament vyslovil dôveru novej Plenkovićovej vláde, bude sa sústrediť na ekonomický rast krajinyChorvátsky parlament v piatok vyslovil dôveru novej vláde konzervatívneho premiéra Andreja Plenkovića. Nový, pravicovejší, kabinet získal v 151-člennom parlamente podporu ...Zdieľať
plenkovic 676x451 18.5.2024 (SITA.sk) - Chorvátsky parlament v piatok vyslovil dôveru novej vláde konzervatívneho premiéra Andreja Plenkovića. Nový, pravicovejší, kabinet získal v 151-člennom parlamente podporu 79 zákonodarcov, 69 bolo proti.


Plenkovićova Chorvátska demokratická únia (HDZ) získala v minulomesačných parlamentných voľbách najviac hlasov, ale nie dosť na to, aby mohla vládnuť sama. Strana sa preto dohodla na vytvorení koalície s krajne pravicovým hnutím Vlasť.

Premiér v príhovore vyhlásil, že jeho nová vláda sa sústredí na ekonomický rast a modernizáciu krajiny.

Tiež sľúbil, že bude ochraňovať a rešpektovať práva menšín. Po prvý raz za niekoľko rokov totiž nie je vo vláde strana zastupujúca etnických Srbov, keďže spomenutá Vlasť bola proti.


Zdroj: SITA.sk - Chorvátsky parlament vyslovil dôveru novej Plenkovićovej vláde, bude sa sústrediť na ekonomický rast krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fica prišla pred Rooseveltovu nemocnicu v Banskej Bystrici podporiť asi stovka ľudí (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)