03. mája 2011

NHL: Boston opäť uspel vo Philadelphii

Hokejisti Boston Bruins zvíťazili aj v druhom stretnutí semifinále Východnej konferencie play-off ...

chara Hokejisti Bostonu počas zápasu 2. kola play-off zámorskej NHL. Philadelphia, 3. máj 2011.Foto: SITA/APPHILADELPHIA 3. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Boston Bruins zvíťazili aj v druhom stretnutí semifinále Východnej konferencie play-off zámorskej NHL na ľade Philadelphia Flyers a pred dvojicou domácich duelov vedú 2:0 na zápasy.

Po nedeľňajšom vysokom triumfe 7:3 to tentoraz nebola až taká gólová prestrelka a víťaza muselo určiť až predĺženie.

V ňom napokon presne 14 minút po začiatku rozhodol o najtesnejšej výhre 3:2 v prospech "medveďov" český útočník David Krejčí, pre ktorého to bol štvrtý presný zásah v tohtosezónnych bojoch o Stanleyho pohár.

Naopak, do kanadského bodovania sa nezapísal ani jeden zo slovenských bekov. Andrej Meszároš z Philadelphie bol najvyťaženejším mužom Flyers v tomto súboji, kapitán Bostonu Zdeno Chára druhým v počte odohraných minút v drese Bruins.

Pondelok - výsledok - 2. kolo play-off zámorskej hokejovej NHL, resp. semifinále konferencie (hrá sa na 4 víťazstvá):

Východná konferencia - 2. zápas:
Philadelphia - Boston 2:3 po predĺžení (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1) - stav série: 0:2

Utorňajší program:
Východná konferencia: Tampa Bay - Washington (3. zápas, stav série: 2:0), Západná konferencia: Nashville - Vancouver (3. zápas, stav série: 1:1)

Guardiola o svojich hráčoch: Nie sú to podvodníci