25. marca 2011

NHL: Chára umlčal Montreal, Višňovský opäť bodoval

Hokejový obranca Zdeno Chára z Bostonu zažiaril vo štvrtkovom zápase zámorskej NHL proti Montrealu, keď zaznamenal tri asistencie a po veľmi sledovanom súboji ...

zdeno chara Slovenský hokejista Zdeno Chára.Foto: SITA/APNEW YORK 25. marca (WEBNOVINY) - Hokejový obranca Zdeno Chára z Bostonu zažiaril vo štvrtkovom zápase zámorskej NHL proti Montrealu, keď zaznamenal tri asistencie a po veľmi sledovanom súboji ho vyhlásili za jeho prvú hviezdu.

Stretnutie, ktoré malo po ataku Cháru na Maxa Paciorettyho v predchádzajúcom vzájomnom meraní síl špeciálny náboj, sa napokon zmenilo na exhibíciu Bruins a ich hladké víťazstvo 7:0. "Dosiahli sme, čo sme chceli a máme dva body," povedal po stretnutí Chára.

V bránke St. Louis nemal veľa práce Jaroslav Halák a na šiesty shutout sezóny mu stačilo proti Edmontonu (4:0) iba dvanásť úspešných zákrokov. Blues piatykrát za posledných šesť sezón budú chýbať v play-off, obetnými baránkami ešte nechcú byť, čo potvrdili aj vo štvrtok. V hre bol aj ďalší slovenský brankár Peter Budaj, ktorý v úvode tretej tretiny na necelé štyri minúty nahradil Briana Elliotta. Počas krátkeho pobytu na ľade inkasoval jeden gól.

Pozíciu najproduktívnejšieho Slováka i obrancu celej súťaže potvrdil jedným bodom Ľubomír Višňovský z Anaheimu. Topoľčiansky odchovanec má na svojom konte už 61 bodov (15+46) a tabuľku produktivity zadákov vedie o tri body pred dvojicou Nicklas Lidström, Keith Yandle. Michal Handzuš sa na výhre Los Angeles nad rivalom zo San Jose podieľal jednou asistenciou.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Montreal 7:0 (3:0, 0:0, 4:0) - Zdeno Chára (BOS) 0+3

New York Rangers - Ottawa 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Philadelphia - Pittsburgh 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

New York Islanders - Atlanta 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Nashville - Anaheim 5:4 (3:1, 1:0, 1:3) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1

St. Louis - Edmonton 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) - Jaroslav Halák (STL) mal 12 úspešných zákrokov

Colorado - Toronto 3:4 (1:2, 1:1, 1:1) - Peter Budaj odchytal v druhej tretine 3:46 min a inkasoval jeden gól

Phoenix - Columbus 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Los Angeles - San Jose 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0) - Michal Handzuš (LA) 0+1

F1: Prvý tréning v Austrálii pre Webbera