10. novembra 2014

NHL: Hossa prispel asistenciou k výhre Chicaga nad San Jose

Marián Hossa s dcérkou, ilustračné foto

Marián Hossa s dcérkou, ilustračné foto Foto: TASR/AP
New York 10. novembra (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok nad San Jose 5:2 a zastavili sériu troch domácich prehier za sebou. Jednou asistenciou sa na výhre podieľal slovenský útočník Marián Hossa, ktorý v stretnutí strávil na ľade takmer 20 minút.

Chicago rozhodlo zápas v prvej tretine troma gólmi v rozpätí 2:34 minúty, keď sa v krátkom čase presadili Trevor Van Riemsdyk, Brent Seabrook a Niklas Hjalmarsson. Pre Hossu to bola už piata asistencia v ročníku.

Toronto dokázalo v kanadskom derby na ľade Ottawy triumfovať 5:3, slovenský útočník Maple Leafs Richard Pánik si do štatistík zapísal plusový bod a vyše 13 minút na ľade. Detroit doma padol s Tampou Bay 3:4 až po samostatných nájazdoch, Tomáš Tatar, ktorý sa bodovo nepresadil, bol jedným z domáceho tria neúspešných aktérov nájazdového rozstrelu. Tatarov krajan Tomáš Jurčo bol opäť na tribúne. Edmonton dokázal zvíťaziť v Madison Square Garden nad New York Rangers 3:1, v drese Oilers ale nenastúpil slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý sledoval duel z tribúny.

výsledky:

Ottawa - Toronto 3:5, Detroit - Tampa Bay 3:4 pp a sn, Anaheim - Vancouver 1:2 pp a sn, Chicago - San Jose 5:2 (za domácich M. Hossa 0+1), NY Rangers - Edmonton 1:3