07. marca 2019

NHL: Vancouver zvíťazil nad Marinčinovým Torontom po predĺžení

Hokejisti Vancouvru Canucks, archívna snímka.

Hokejisti Vancouvru Canucks, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 7. marca (TASR) - Hokejisti Vancouveru zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na domácom ľade nad Torontom 3:2 po predĺžení. Rozhodol o tom švédsky obranca Alexander Edler.

Domáci po dvoch tretinách prehrávali 0:2, duel však dokázali otočiť. V drese hostí odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý si pripísal jeden plusový bod.

Washington zvíťazil na ľade Philadelphie 5:3 a uspel v piatom zápase za sebou. Posunul sa do čela Metropolitnej divízie. Gólom a asistenciou k tomu prispel kapitán Alexander Ovečkin, ktorému chýba už len jeden kanadský bod k pokoreniu méty 1200 bodov v profilige.

Výsledky:

Philadelphia - Washington 3:5, Vancouver - Toronto 3:2 pp, Anaheim - St. Louis 4:5, Vegas - Calgary 1:1 po 2. tretine