24. marca 2011

NHL: Višňovský opäť skóroval, Hossa a Kopecký úradovali

V štyroch stredajších stretnutiach zámorskej kanadsko-americkej NHL sa do kanadského ...

tomas kopecky Slovenský hokejista Tomáš Kopecký skóruje počas zápasu zámorskej NHL v súboji proti Philadelphii.Foto: SITA/APNEW YORK 24. marca (WEBNOVINY) - V štyroch stredajších stretnutiach zámorskej kanadsko-americkej NHL sa do kanadského bodovania zapísali traja slovenskí hráči.

Najproduktívnejší rodák spod Tatier v aktuálnej edícii NHL Ľubomír Višňovský svoje bodové konto v stretnutí Dallas - Anaheim 3:4 po predĺžení rozšíril o jeden gól a jednu asistenciu. Odchovanec topoľčianskeho hokeja premenil jedinú svoju strelu na brankára domácich v 21. min duelu v jeho úvodný gól a sedem sekúnd pred záverečným klaksónom asistoval fínskemu legionárovi Selännemu pri vyrovnaní na 3:3, čím poslal súboj do predĺženia.

"Káčeri" nakoniec v nadstavenom čase strhli víťazstvo na svoju stranu. Pre 34-ročného Slováka, ktorý na ľade strávil 27:36 min, to bol už 15. gól a 45. asistencia, vďaka čomu má no konte už 60 bodov. Ďalší dvaja Slováci v drese "čiernych jastrabov" z Chicaga - Tomáš Kopecký a Marián Hossa svojimi bodmi prispeli k hladkej výhre svojho tímu na Floridou 4:0.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Ilavy Tomáš Kopecký v stretnutí dal jeden gól, na ktorý mu v 58. min nahral Marián Hossa. Pre 32-ročného odchovanca trenčianskeho hokeja Mariana Hossu, ktorý na ľade strávil 18:24 min, to bola už 28. asistencia a keďže doteraz dal 21 gólov, jeho aktuálna produktivita v tejto sezóne zámorskej NHL je 49 bodov. Tomáš Kopecký dosiahol 14. gól a svoju bilanciu úspešnosti zveľadil na 41 bodov (14 + 27).

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej kanadsko-americkej NHL:

Detroit - Vancouver 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Chicago - Florida 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) - Tomáš Kopecký 1+0, Marián Hossa (obaja Chicago) 0+1

Dallas - Anaheim 3:4 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 1+1

San Jose - Calgary 6:3 (4:2, 1:1, 1:0)

NBA: Houston klope na brány play-off, Denver zdolal lídra