Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. októbra 2011

Niektorí palestínski väzni pôjdu do Turecka, Sýrie a KataruEgyptská vláda posilnila bezpečnostné opatrenia na medzinárodnom letisku v Káhire v rámci príprav na odlet palestínskych väzňov, ktorých má v utorok prepustiť Izrael. Z izraelských väzníc v utorok ...Zdieľať
salit KÁHIRA 18. októbra (WEBNOVINY) - Egyptská vláda posilnila bezpečnostné opatrenia na medzinárodnom letisku v Káhire v rámci príprav na odlet palestínskych väzňov, ktorých má v utorok prepustiť Izrael. Z izraelských väzníc v utorok prepustia prvých 477 palestínskych väzňov, ktorých vymenia za slobodu vojaka Gilada Šalita uneseného pred piatimi rokmi. Podľa posledných informácií je Šalit už na slobode.

Z káhirského letiska odletí 40 prepustených väzňov do troch krajín. Turecko už potvrdilo, že niekoľkých Palestínčanov prijme a do Káhiry pre nich pošle vlastné lietadlo. Ďalší majú ísť do Sýrie a Kataru. Podľa dohody Izrael v nasledujúcich mesiacoch prepustí aj ďalších trestancov. Celkovo by sa malo na slobodu dostať 1 027 odsúdených Palestínčanov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrážka troch kamiónov si vyžiadala jednu obeť
<< predchádzajúci článok
Richarda Sulíka prakvapila amatérska úroveň prevratu