03. februára 2013

Nigéria a Burkina Faso sú v semifinále Afrického pohára

V semifinálových stretnutiach Afrického pohára národov vo futbale sa stretnú Nigéria a Mali (v stredu 6. februára o 16.00 SEČ v Durbane) a Ghana s Burkinou Faso (v stredu o 19:30 h SEČ v ...

nigeria NELSPRUIT/RUSTENBURG 3. februára (WEBNOVINY) - V semifinálových stretnutiach Afrického pohára národov vo futbale sa stretnú Nigéria a Mali (v stredu 6. februára o 16.00 SEČ v Durbane) a Ghana s Burkinou Faso (v stredu o 19:30 h SEČ v Nelspruite).

Rozhodlo sa o tom v zostávajúcich dvoch nedeľňajších štvrťfinálových zápasoch.

Najskôr Nigéria zdolala Pobrežie Slonoviny 2:1. O postupe "super orlov" medzi najlepšiu štvoricu rozhodol v 78. min víťazným gólom na 2:1 Mba. V závere prvej časti sa Nigéria ujala vedenia zásluhou zásahu Emenikeho zo 43. min, no hostia už päť minút po polčasovej prestávke vyrovnali gólom Cheicka Tiotého.

Potom skompletizovala zoznam semifinalistov APN reprezentácia Burkiny Faso, keď nad Togom zvíťazila 1:0 po predĺžení. Víťazný gól strelil v poslednej minúte prvej časti predĺženia presnou hlavičkou Jonathan Pitroipa.