14. apríla 2014

Nitrančania zvíťazili nad Košicami 3:2 a vyrovali stav série na 2:2

Na snímke gólová radosť hokejistov Nitry vo štvrtom zápase finále play off hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra a HC Košice 14. apríla 2014 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 14. apríla (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v pondelok vo štvrtom finálovom dueli play off Tipsport extraligy 2013/2014 na domácom ľade nad HC Košice 3:2. Vyrovnali tak stav série na 2:2 na zápasy. Finále sa presúva do Košíc a určite sa ešte vráti pod Zobor.

Košice sa ujali vedenia už po 85 sekundách hry, Jenčík po peknej prihrávke Češíka prekonal Kristana v bráne Nitry. V ďalších minútach Nitrania vyvinuli tlak v snahe vyrovnať, no hostia podnikali nebezpečné protiútoky pred Kristana. V závere prvej tretiny sa hra priostrila a domáci Henrich Ručkay musel odísť do kabíny za vrazenie súpera na mantinel.

Tvrdé zákroky videli diváci aj v druhej tretine, v 27. minúte dostal trest v hre Lukáš Novák za napadnutie Štrbáka a rovnako ako Ručkay v zápase dostal stop. Štrbák opustil ľadovú plochu na nosidlách. V 36. minúte prišlo vyrovnanie, Chrenko po závare pred bránou hostí poslal puk do siete a o tri minúty otočil stav strelou spomedzi kruhou Kováčik. V poslednej minúte opäť zrovnal stav Košičan Spilar, a tak na druhú prestávku odchádzali tímy za stavu 2:2.

V úvode tretej časti zápasu mohol skórovať Bajtek, no trafil iba tyč Staňovej brány. V polovici tretiny si sadol na trestnú lavicu Cebák a domáci presilovú hru využili, Kováčik kurióznym gólom stanovil výsledok na konečných 3:2 pre Nitru. Stav na zápasy je po štyroch stretnutiach vyrovnaný 2:2, finálová séria pokračuje v Košiciach.

štvrtý zápas finále play off

HK Nitra - HC Košice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) /na zápasy: 2:2/

Góly: 36. Chrenko (Kováčik, Mráz), 39. Kováčik (Nádašdi), 51. Kováčik (Nádašdi) - 2. Jenčík (Češík, Cebák), 40. Spilar. Rozhodovali: Baluška, Kubuš - Valach, Šefčík, vylúčení na 2 minúty: 2:6, vyšší trest: H. Ručkay (vrazenie na mantinel) 5+DKZ, trest v hre: L. Novák (napadnutie) DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

zostavy:

HK Nitra: Kristan - Milo, Nádašdi, König, Ordzovenský, M. Novák, Kuzma, Ďurkech, Bača - H. Ručkay, Kováčik, J. Ručkay - L. Novák, Stümpel, Tománek - Bajtek, Chrenko, Segľa - Piačka, Lelkeš, Mráz

HC Košice: Staňa - Štrbák, Cebák, Deyl, Klouček, Šeda, Kolba, Macejko, Skalický - Jenčík, Bartoš, Spilar - Bartánus, Marcinko, Hrnka - Sojčík, Češík, Bicek - Jokeľ, Chovan, Hinďoš

Banská Bystrica zvíťazila nad Žilinou 4:1 v dohrávke 26. kola CL