Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2012

Nitru rozvoňajú čaje z celého sveta, bude aj bonsajová šouBonsaje, čaje a suiseki z celého sveta budú dominovať výstave Bonasi Slovakia, ktorej 15. ročník bude od 19. do 22. apríla na Výstavisku Agrokomplex v Nitre. V programe medzinárodnej ...Zdieľať
bonsaje v nitre NITRA 18. apríla 2011  – Bonsaje, čaje a suiseki z celého sveta budú dominovať výstave Bonasi Slovakia, ktorej 15. ročník bude od 19. do 22. apríla na Výstavisku Agrokomplex v Nitre.


V programe medzinárodnej kultúrnej šou vystúpia účinkujúci z 15 krajín sveta - Indonézie, Číny, Mexika, Kolumbie, Namíbie, Portugalska, Talianska, Nemecka, Španielska, Rakúska, Poľska, Slovinska, Maďarska, Česka a Slovenska.

Slávnostné otvorenie výstavy bude vo štvrtok 19. apríla o 10:30. Špeciálnu otváraciu čajovú ceremóniu predvedie Barbora Ondejčíková z Čajovne dobrých ľudí v Nitre.


Ochutnávka suši

Nasledovať bude suši šou spojená s ochutnávkou, Cesta japonského meča, Umenie čínskej kaligrafie a Čínska maľba. Od 14:00 do 18:00 bude Medzinárodná bonsajová šou, ktorú predvedú experti z rôznych krajín.

V rovnakom čase vystúpia bonsajisti aj v piatok a v sobotu. Štvrtok má v programe výstavy meno Deň štetcov a čajových studničiek a ponesie sa v znamení himalájskych čajov a Elixíru krásnych žien.

Piatok bude Dňom kruhov a vírivých tancov. V rámci kultúrneho programu si budú môcť návštevníci výstavy pozrieť slovenské, moravské tance, rómske či orientálne tance a bližšie sa zoznámiť s divokými puermi a tiež nežnými čajmi Anjelika a Jahodienka. Odborníci z Čajovne dobrých ľudí v Nitre záujemcov naučia, ako si vylisovať vlastný puerový koláč.


Sobota bude Dňom farieb

Sobota bude Dňom farieb, vôní a čajových rituálov a ponesie sa v znamení taiwanských oolongov a Dúhového punču priateľstva. Návštevníci budú môcť naživo porovnať rozdiely medzi čínskym, japonským a budhistickým čajových rituálom. Veľvyslanectvo Indonézskej republiky do programu prispeje koncertom na tradičný indonézsky hudobný nástroj gamelan.

Výstavu Bonsai Slovakia v ukončí nedeľa, ktorá bude Dňom dlhovekosti a pôvabných kameňov. Do popredia sa dostanú kamene suiseki, japonské čaje a tajomný čaj Oči-oči-ča. Výstava sa skončí o 16:00. Viac informácií možno nájsť na stránke www.bonsai-slovakia.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Martin „Pyco“ Rausch: Má toho na rováši dosť!
<< predchádzajúci článok
Slováci učia Indonéziu, ako pestovať pšenicu

Nitru rozvoňajú čaje z celého sveta, bude aj bonsajová šou - diskusné fórum čitateľov