24. novembra 2011

Noc v NHL patrila Slovákom, padali góly aj body z asistencie

Slovenskí obrancovia Andrej Meszároš a Zdeno Chára si v stredajších dueloch zámorskej hokejovej NHL pripísali na svoje konto po jednom presnom zásahu, útočník Marián Gáborík raz asistoval. ...

chara NEW YORK 24. novembra (WEBNOVINY) - Slovenskí obrancovia Andrej Meszároš a Zdeno Chára si v stredajších dueloch zámorskej hokejovej NHL pripísali na svoje konto po jednom presnom zásahu, útočník Marián Gáborík raz asistoval.

Dvojica bekov sa podieľala na víťazstvách svojich tímov. Andrej Meszároš svojim druhým gólom otvoril skóre duelu NY Islanders - Philadelphia, v ktorom triumfovali hostia 4:3 po predĺžení.

Milan Jurčina v drese domácich dosiahol jednu "mínusku" a brankárov Flyers ohrozil štyrmi strelami.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára tretím presným zásahom v tomto súťažnom ročníku vyrovnával na ľade Buffala na 3:3 a zabezpečil hosťom predĺženie. Rozhodnutie napokon padlo až v nájazdoch, jediným úspešným exekútorom bol v piatej sérii Benoit Pouliot.

Útočník Marián Gáborík prihrával na jediný gól NY Rangers na ľade Floridy pri prehre 1:2.

Zo slovenských brankárov nedostal v stredu šancu ani jeden, Montrealu vychytal triumf na ľade Caroliny po samostatných nájazdoch Carey Price, St. Louis priviedol k triumfu v Pittsburghu Brian Elliott. Hviezda Penguins Sidney Crosby po bodovej explózii v pondelkovej tohtosezónne premiére vo svojom druhom zápase bodovo "zhasol" a k dvom streleckým pokusom a jednej "pluske" pridal šesť trestných minút.

Zaujímavosťou je, že až v siedmich z trinástich duelov sa o víťazovi nerozhodlo po šesťdesiatich minútach, ale až v predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

Výsledky stredajších duelov zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh - St. Louis 2:3 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Washington - Winnipeg 4:3 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

NY Islanders - Philadelphia 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+0

Buffalo - Boston 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 1+0

New Jersey - Columbus 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Carolina - Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Dallas - Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Detroit - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Florida - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - Marián Gáborík (NY Rangers) 0+1

Minnesota - Nashville 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Phoenix - Anaheim 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Colorado - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)