Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. mája 2006

Nominácie na cenu Krištáľové krídlo sú už známeCenu Krištáľové krídlo za hudbu, divadlo a film, šport, medicínu a vedu, publicistiku a literatúru, hospodárstvo, výtvarné umenie a architektúru a mimoriadnu cenu udelia už po deviaty raz 14. ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. mája (WN/SITA) - Cenu Krištáľové krídlo za hudbu, divadlo a film, šport, medicínu a vedu, publicistiku a literatúru, hospodárstvo, výtvarné umenie a architektúru a mimoriadnu cenu udelia už po deviaty raz 14. mája. Tohtoročný slávnostný večer odovzdávania cien osobnostiam sa uskutoční v nitrianskom Divadle Andreja Bagara. Moderátorom večera bude Vilo Rozboril. Záznam z programu, v ktorom vystúpi Helena Vondráčková, Dan Bárta, ale aj Oľga Feldeková a ďalší, odvysiela 16. mája televízia Markíza.

Na Mimoriadnu cenu, ktorá sa udeľuje za dosiahnutie úspechu v zahraničí sú nominovaní: Emília Bednárová a Roman Bednár a druhá nominácia patrí Skupine výtvarných umelcov Mikuláša Galandu. V Kategórii Mimoriadna cena za celoživotné dielo sú na ocenenie navrhnutí: Andrej Mojžiš, Vladimír Valovič a Leopold Haverl. Nominácia za publicistiku a literatúru patrí Zlatici Puškárovej, za hudbu: Mirovi Žbirkovi, Miroslavovi Dvorskému, Miroslavovi Dudíkovi a Mikulášovi Škutovi. Na Krištáľové krídlo za výtvarné umenie a architektúru sú navrhnutí: architekti bratislavského mosta Apollo, Viktor Hulík, Dušan Kállay a Martin Činovský. V kategórii hospodárstvo bude porota vyberať medzi: Jozefom Budayom, Štefanom Rosinom, Elvírou Chadimovou, Štefanom Bošňákom a Eugenom Jurzycom. Na cenu za medicínu a vedu je navrhnutá Silvia Pastoreková. Nominovaní v kategórii divadlo a film sú: Roman Polák a Ingrid Timková a v kategórii šport: Juraj Čobej a Marek Mintál. Nositeľov ocenení vyberie 20-členná porota zložená zo zástupcov všetkých oceňovaných oblastí. Medzi inými členom jury je Kamil Peteraj, Ján Filc, Peter Lipa, Anna Ghannamová a Štefan Luby.

Udeľovanie cien sa uskutoční pod záštitou prezidenta republiky Ivana Gašparoviča. Informácie o podujatí, ktoré organizuje Nadácia Krištáľové krídlo a spoločnosť AGAS sú dostupné aj na internetovej adrese http://www.kristalovekridlo.sk.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SPV už po štvrtýkrát s kampaňou Na kolesách proti rakovine
<< predchádzajúci článok
Ceny benzínov vzrástli v 1. kvartáli medziročne zhruba o 5 Sk

Nominácie na cenu Krištáľové krídlo sú už známe - diskusné fórum čitateľov

majka6.9. 20:43:08