13. júna 2014

Norbert Gombos postúpil do finále Košice Open

Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do finále challangeru Košice Open. V semifinálovom zápase zdolal za 2 hodiny a 18 minút Bielorusa Vladimira Ignatika v troch setoch 2:6, 7:6(3), 6:3. Pre Gombosa to bude ...

Košice 13. júna (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do finále challangeru Košice Open. V semifinálovom zápase zdolal za 2 hodiny a 18 minút Bielorusa Vladimira Ignatika v troch setoch 2:6, 7:6(3), 6:3. Pre Gombosa to bude tretie finále v rade, v predošlých dvoch vo Vicenze a Prostějove ťahal za kratší koniec.

Prvý set semifinálového zápasu medzi Gombosom a Ignatikom patril bieloruskému hráčovi. Ten sa rýchlo ujal vedenia 3:0 a napokon úvodné dejstvo vyhral pomerne jednoznačne 6:2. V úvode druhého si aktéri vzali podanie už v úvodných dvoch gemoch. Druhý set dospel do tajbrejku, v ktorom Ignatik viedol už 3:0.

Gombos sa však nevzdal a nepriaznivé skóre otočil. V úvode tretieho setu získal Gombos bod pri súperovom podaní, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. Slovenský tenista doviedol zápas do víťazného konca a v sobotnom finále nastúpi proti Kanaďanovi Dancevicovi.