04. mája 2013

Nóri vstúpili do šampionátu výhrou nad Slovinskom

Reprezentanti Nórska vstúpili úspešne do 77. majstrovstiev sveta, keď v sobotu popoludní zdolali v Štokholme výber Slovinska 2:1. Skóre duelu otvoril už v 2. min Bastiansen po spolupráci s ...

norsko slovinsko ŠTOKHOLM 4. mája (WEBNOVINY) - Reprezentanti Nórska vstúpili úspešne do 77. majstrovstiev sveta, keď v sobotu popoludní zdolali v Štokholme výber Slovinska 2:1.

Skóre duelu otvoril už v 2. min Bastiansen po spolupráci s bratmi Olimbovcami - Kenom Andrem a Mathisom.

Rovnaká trojica sa postarala aj o druhý presný zásah Nórov, opäť s gólovou koncovkou Bastiansena. Nováčik medzi elitou Slovinsko síce Jegličom znížilo 17 sekúnd pred prvou sirénou, ale až do konca stretnutia nedokázalo pridať ďalší gól.

V 59. min nepremenil trestné strieľanie nórsky útočník Mads Hansen. Tréner slovinského tímu Matjaž Kopitar 77 sekúnd pred koncom stiahol Roberta Kristana z bránky a Nóri pridali aj tretí gól, do opustenej svätyne súpera poslal puk Hansen.

Za najlepších hráčov duelu vyhlásili organizátori nórskeho brankára Larsa Haugena a slovinského obrancu Sabahudina Kovačeviča, ktorý v sezóne 2012/2013 pôsobil v HK Poprad.

Nórsko - Slovinsko 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Bastiansen (K. A. Olimb, M. Olimb), 15. Bastiansen (M. Olimb, K. A. Olimb), 60. Hadsen (K. Forsberg) - 20. Jeglič (Tičar)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA (SR), Kaval (USA) - Dahmen (Švéd.), Dehaen (Fr.), 3832 divákov

6. Slovinsko 1 0 0 0 1 1:3 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Pozn.: Kanada a Dánsko ešte nehrali.