17. marca 2013

Novak Djokovič prekvapujúco skončil na rakete Del Potra

Veľkým prekvapením sa skončil nočný zápas semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells, v ktorom turnajová aj svetová jednotka Srb ...

djokovic INDIAN WELLS 17. marca (WEBNOVINY) - Veľkým prekvapením sa skončil nočný zápas semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells, v ktorom turnajová aj svetová jednotka Srb Novak Djokovič nestačil na sedmičku pavúka Argentínčana Juana Martína Del Potra a podľahol mu za 171 minút 6:4, 4:6, 4:6.

"Bol som blízko prehry, no v dôležitých okamihoch som mal šťastie. V rozhodujúcich momentoch som zahral vynikajúce víťazné loptičky," poznamenal Argentínčan.

V jedenástom vzájomnom súboji dosiahol argentínsky tenista len tretie víťazstvo nad Djokovičom. Postupom do finále si Del Potro zabezpečil minimálne 600 bodov do príslušného rebríčka a odmenu vo výške 500-tisíc USD.

"Nezaslúžil som si zvíťaziť. Aj keď som mal v druhom a treťom sete šance, zahodil som ich nevynútenými chybami. Navyše som mal zlý pohyb po dvorci. Gratulujem súperovi k víťazstvu a postupu," zhodnotil Djokovič.

V súboji o titul si Del Potro v nedeľu zmeria sily so Španielom Rafaelom Nadalom, ktorý si ako turnajová päťka poradil so šiestym nasadeným Čechom Tomášom Berdychom za 104 minút 6:4, 7:5.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 5 030 408 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):

Dvojhra - semifinále:

Juan Martín Del Potro (Arg.-7) - Novak Djokovič (Srb.-1) 4:6, 6:4, 6:4 za 171 minút

Rafael Nadal (Šp.-5) - Tomáš Berdych (ČR-6) 6:4, 7:5 za 104 minút