Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2019

Nové násilie v Sýrii vyhnalo z domovov vyše 100.000 ľudíSýrčania utekajú pred tureckou paľbou z mesta Rás al-Ajn, archívna snímka.Zdieľať
Sýrčania utekajú pred tureckou paľbou z mesta Rás al-Ajn, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Viedeň/Bejrút 12. októbra (TASR) - Vystupňovanie násilia v Sýrii vyhnalo z domovov viac než 100.000 ľudí z miest Ras al-Ajn a Tal Abjad, ktoré ležia na hranici s Tureckom. Uviedol to v sobotu Svetový potravinový program OSN (WFP), informuje agentúra Reuters.


Humanitárna organizácia dodala, že spolu so svojimi partnermi bude napriek zhoršeniu bezpečnostnej situácie na severovýchode Sýrie naďalej poskytovať podporu tamojším obyvateľom. Približne 580.000 z ľudí, ktorým WFP poskytuje v regióne potraviny, v súčasnosti žije v oblastiach kontrolovaných Kurdmi.

Úrady spravujúce územia severovýchodnej Sýrie, kontrolované sýrskymi Kurdmi, v sobotňajšom vyhlásení informovali, že v dôsledku tureckých vojenských operácií opustilo v regióne domovy až 191.069 ľudí.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) medzitým podľa agentúry AFP uviedlo, že pri tureckom bombardovaní zahynulo v sobotu v severovýchodnej Sýrii desať civilistov, čím sa počet civilných obetí štvordňovej tureckej ofenzívy zvýšil na 28 mŕtvych.

Najmenej sedem ľudí prišlo o život pri náletoch a ostreľovaní v okolí kľúčových pohraničných miest Ras al-Ajn a Tal Abjad, ďalších troch zabila delostrelecká paľba na prevažne kurdské mesto Kámišlí ležiace ďalej na východe, vyplýva z údajov SOHR, ktoré monitoruje vojnu v Sýrii.

Na tureckej strane hranice podľa tamojších správ zahynulo 17 civilistov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nebo nad Nitrou patrilo v sobotu šarkanom
<< predchádzajúci článok
Streľbe v klube v New Yorku si vyžiadala niekoľko ľudských životov

Nové násilie v Sýrii vyhnalo z domovov vyše 100.000 ľudí - diskusné fórum čitateľov