03. decembra 2017

Nové Zámky v 25. kole vysoko podľahli Trenčínu

Hráči Dukly Trenčín, archívna snímka.

Hráči Dukly Trenčín, archívna snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Nové Zámky 3. decembra (TASR) - Súboj lídra na ľade deviateho tímu tabuľky začali lepšie domáci, svoju aktivitu však do vedenia nepretavili. Paradoxne tak ako prví udreli hostia, ktorí sa ujali vedenia hneď po prvej strele na bránku – Gašparovičovo nahodenie puku skončilo až za Foltánom. Vyrovnať sa vo veľkej šanci na dvakrát nepodarilo Zbořilovi, ktorý sa s pukom ocitol sám pred Valentom. V 12. minúte mali domáci kus šťastia, keď Frühaufovu presilovkovú ranu od modrej zastavila žŕdka. Trenčania pridali v úvodnom dejstve aj druhý presný zásah. Švecovu strelu spomedzi kruhov Foltán iba vyrazil a Pardavý bez problémov poslal puk do novozámockej siete.

V úvode druhej tretiny mohli ísť Trenčania už do trojgólového vedenia, po Ölveckého švihu však opäť Foltána zachránila žŕdka. To však už neplatilo o tri minúty neskôr, keď sa tečom spoluhráčovej strely presadil Ölvecký. V bránke domácich tak prišlo k zmene, Foltána nahradil ešte nedávno zranený Patrik Romančík. Ani ten však neudržal čistý štít. Postaral sa o to v presilovej hre Hossa, ktorý bez prípravy poslal puk z pravého kruhu do novozámockej bránky. Z brejku mohol pridať ďalší gól Dukly Hudec, no Šimun predviedol dobrý obranný zákrok. Krátko pred skončením druhého dejstva sa presadil aj hosťujúci Varga, ktorý v páde pred Romančíkom usmernil puk do siete. V druhej tretine padol ešte jeden gól, tentoraz však už do trenčianskej siete. Lantoši vyslal z ľavého kruhu strelu švihom a puk skončil vo Valentovej sieti - 1:5.

V záverečnom dejstve tempo hry trochu upadlo a gólmani boli na svojom mieste. Hossov príklep z ľavého kruhu bez problémov skrotil Romančík, Škodove úsilie stroskotalo na Valentovi, Plašil zas v dobrej pozícii pálil mimo trenčianskej bránky. Po nevyužitej päťminútovej presilovke v druhej tretine, pridali domáci navyše ďalšie tri nevyužité početné výhody v tretej tretine a tak bolo s pribúdajúcimi minútami stále jasnejšie, že tri body poputujú pod hrad Matúša Čáka.

HC Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

39. Lantoši (Šimun) - 4. Gašparovič (Holenda), 16. Pardavý (Švec), 24. Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 30. Hossa (Frühauf, Varga), 38. Varga (Sojčík, Hossa). Rozhodovali: Novák, Goga - Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 3:5 na 2 minúty, navyše Švec (Trenčín) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 752 divákov.

N. Zámky: Foltán (24. Romančík) – Látal, Salija, Novák, Plášil, M. Jass, Hruška, Trávniček, Trška - Zbořil, Novotný, Cetkovský – Fábry, Škoda, K.Jass – Varga, Šimun, Lantoši – Štumpf, Rehák, Dubec

Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, Špankovič – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Hossa, Sojčík, Varga – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec