Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2024

Novou šéfkou súdnej rady je Marcela Kosová, podporilo ju 13 členovNovou predsedníčkou Súdnej rady SR je sudkyňa Krajského súdu v Bratislave a členka radyZdieľať
kosova 676x451 14.5.2024 (SITA.sk) - Novou predsedníčkou Súdnej rady SR je sudkyňa Krajského súdu v Bratislave a členka rady Marcela Kosová. Rozhodli o tom na utorkovom zasadnutí členovia rady. Kosovú podporilo 13 členov rady, proti jej zvoleniu bola jedna členka.


Kosovú na post predsedníčky rady navrhli šiesti členovia rady - Ayše Pružinec Eren, Dana Jelinková Dudzíková, Peter Šamko, Marián Fečík, Peter Farkaš a Ľuboš Kunay.

Členovia rady ešte v apríli odvolali svojho bývalého predsedu Jána Mazáka. Za návrh hlasovali desiati členova rady, dvaja sa zdržali a štyria nehlasovali. Dôvodom na odvolanie Mazáka bolo podľa siedmich členov rady, ktorí jeho odvolanie navrhli, že údajne zneužil svoje právomoci.

Konkrétne mu vyčítali zneužitie funkcie a neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom. Mazáka následne poslanci parlamentu odvolali aj ako člena rady.


Zdroj: SITA.sk - Novou šéfkou súdnej rady je Marcela Kosová, podporilo ju 13 členov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EFSA pokračuje v osvetovej kampani o bezpečnosti potravín
<< predchádzajúci článok
Šimkovičová ostáva ministerkou kultúry, prekvapenie sa v parlamente nekonalo