15. júna 2010

Nový Zéland - Slovensko 0:0 po I. polčase

Futbalisti Slovenska hrajú po prvom polčase utorkového zápasu základnej F-skupiny na XIX. majstrovstvách sveta s Novým Zélandom ...+ Aktualizácia Nový Zéland - Slovensko 0:1

svk Rory Fallon a Ján Ďurica

RUSTENBURG 15. júna (WEBNOVINY) - Futbalisti Slovenska hrajú po prvom polčase utorkového zápasu základnej F-skupiny na XIX. majstrovstvách sveta s Novým Zélandom nerozhodne 0:0. Na Štadióne Royal Bafokeng v juhoafrickom Rustenburgu mali v úvode viac z hry "All Whites", postupne sa v historickej premiére na MS osmelili aj Slováci. Najväčšiu šancu zverencov trénera Vladimíra Weissa st. nepremenil hlavou Šesták, ktorý v 30. min po rohu nevyužil zaváhanie brankára Pastona.

F-skupina (Rustenburg/Štadión Royal Bafokeng)
ŽK: 42. Lochhead (N. Zél.), rozhodujú: Damon (JAR) - Ntagungira (Rwanda), Molefe (JAR)

Základné zostavy:
Nový Zéland: Paston - Reid, R. Nelsen, T. Smith - Vicelich, Elliott - Bertos, Lochhead - Killen, Fallon, Smeltz
Slovensko: J. Mucha ml. - Zabavník, Škrtel, J. Ďurica, M. Čech - Zd. Štrba - Weiss ml., Hamšík, Jendrišek - Vittek, Šesták

Nový Zéland - Slovensko 0:1 priebežne

V utorňajšom stretnutí základnej F-skupiny Nový Zéland - Slovensko na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike zverenci Vladimíra Weissa st. vedú nad "All Whites" 1:0 gólom Róberta Vitteka z 50. minúty. Pre útočníka OSC Lille to bol jubilejný dvadsiaty gól v reprezentačnom drese.

Výsledok:

F-skupina (Rustenburg/štadión Royal Bafokeng)
Nový Zéland - Slovensko 0:1 (0:0) - priebežne
Gól: 50. Vittek, ŽK 42. Lochhead (N. Zéland), rozhodujú: Damon - Molefe (obaja JAR), Ntagungira (Rwanda)