Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. decembra 2009

Núdzové pristátie kvôli agresívnemu pasažieroviLietadlo spoločnosti Northwest Airlines z Amsterdamu do Detroitu muselo v nedeľu v Detroite pristáť v núdzovom režime kvôli pasažierovi, ktorý narušoval let. O núdzové pristátie požiadala posádka ...Zdieľať
DETROIT 27. decembra (WEBNOVINY) - Lietadlo spoločnosti Northwest Airlines z Amsterdamu do Detroitu muselo v nedeľu v Detroite pristáť v núdzovom režime kvôli pasažierovi, ktorý narušoval let. O núdzové pristátie požiadala posádka lietadla. "Nepokojného" pasažiera po pristátí zadržali a vzali do väzby na vypočutie. Po osobnej prehliadke u neho nenašli žiadne nebezpečné látky. K incidentu prišlo presne na tom istom lete číslo 253, na ktorom sa v piatok pokúsil mladý Nigérijčan odpáliť výbušné zariadenie, v čom mu však zabránili pasažieri.


V lietadla "bol verbálne agresívny pasažier", posádka preto z opatrnosti požiadala o zásah bezpečnostných síl so psami, ktoré na lietadlo na pristávacej dráhe čakali, uviedla hovorkyňa aerolínií Susan Elliotová. Lietadlo s 257 pasažiermi a 12 členmi posádky pristálo bezpečne.
SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Číne najmenej 12 mŕtvych po výbuchoch v baniach
<< predchádzajúci článok
Počas volieb prišlo k urnám 80 percent Uzbekov

Núdzové pristátie kvôli agresívnemu pasažierovi - diskusné fórum čitateľov