Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. septembra 2010

O odvolaní Sulíka budú poslanci rokovať v streduNávrhom na odvolanie predsedu Národnej rady SR Richarda Sulíka z funkcie sa budú poslanci zaoberať na 6. schôdzi parlamentu v stredu od 14:00. Návrh na ...Zdieľať
sulik Ilustračné foto SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Návrhom na odvolanie predsedu Národnej rady SR Richarda Sulíka z funkcie sa budú poslanci zaoberať na 6. schôdzi parlamentu v stredu od 14:00. Návrh na odvolanie Sulíka predložili poslanci Smeru-SD. "Existujú určité veľmi jasné ústavné rámce, ktoré definujú kompetencie ako aj súvislosti, ktorými je reprezentovaná nielen národná rada, ale aj Slovenská republika a tieto výrazne pán Sulík ako nový predseda národnej rady poškodzuje, a preto podáme tento návrh," povedal Pavol Paška pri podaní návrhu.

Podľa Pašku nemožno prehliadať niektoré postoje Sulíka k ústavným aktom, ktorým je aj referendum ako najvyššia forma priamej demokracie, a niektoré nuansy, ktoré výrazne poškodzujú Slovenskú republiku aj slovenský parlament v očiach našich európskych partnerov.

Smer-SD Sulíka kritizoval, že nemá úctu k ničomu a nikto nezneuctil a nepoškodil ústavné inštitúty tak, ako súčasný predseda parlamentu. Dôvodom na podanie návrhu na odvolanie Sulíka je i to, že strana SaS, ktorá iniciovala septembrové referendum, nedelegovala svojho zástupcu do Ústrednej komisie pre referendum v SR, v obvodných komisiách bude mať len piatich zástupcov a nominanti strany SaS obsadia iba okrskové komisie, čo podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica dáva na prvý pohľad zdanie, že SaS chce len dať zarobiť svojim ľuďom.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kúpele Sliač za polrok so stratou 94 tis. eur
<< predchádzajúci článok
Výmena pozícií v SPP nemá súvislosť s Trendom

O odvolaní Sulíka budú poslanci rokovať v stredu - diskusné fórum čitateľov