Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. marca 2010

Obama bol v hlavnom stane nepriateľaAmerický prezident Barack Obama v stredu prekvapivo vystúpil v televízii Fox News, s ktorou predtým už mesiace takmer vôbec nekomunikoval. Televízia, blízka opozičným ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


WASHINGTON 18. marca (WEBNOVINY) - Americký prezident Barack Obama v stredu prekvapivo vystúpil v televízii Fox News, s ktorou predtým už mesiace takmer vôbec nekomunikoval. Televízia, blízka opozičným republikánom, Obamove pôsobenie v úrade veľmi tvrdo kritizuje a podľa súčasného prezidenta a jeho administratívy je len politickým nástrojom v rukách republikánov. V stredu však Obama urobil výnimku a televíziu navštívil. Hlavnou témou rozhovoru bola totiž zdravotnícka reforma, ktorú sa Obama snaží stoj čo stoj presadiť. Podľa analytikov je preňho táto téma natoľko dôležitá, že sa kvôli nej dokázal nachvíľu povzniesť aj nad doterajšie správanie televízie, ktorá podľa Bieleho domu cielene šíri protiobamovskú propagandu.

Fox News na Obamu nasadila jedného zo svojich najprominentnejších moderátorov, Breta Baiera, a ten podľa agentúry AP prezidenta vôbec nešetril. Okrem zdravotníctva došla reč aj na zahraničnopolitické otázky. Obama okrem iného vyhlásil, že vo vzťahoch medzi Spojenými štátmi a Izraelom podľa neho nenastala žiadna kríza. "S Izraelčanmi nás spája špeciálne puto, ktoré sa len tak nestratí. Ale priatelia môžu mať z času na čas aj odlišné názory," povedal americký prezident.

Vzťahy medzi USA a Izraelom narušilo najmä minulotýždňové oznámenie izraelskej vlády, že postaví 1600 nových domov vo východnom Jeruzaleme. Túto časť mesta pritom obývajú Palestínčania, ktorí z nej chcú vytvoriť aj hlavné mesto svojho budúceho štátu.

SITA/AP/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biden označil matku írskeho prezidenta za mŕtvu
<< predchádzajúci článok
Falšovateľ mal doma stovky medzinárodných dokladov