Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2013

Obama navštívil obyvateľov postihnutých tornádom v OklahomeMedzi pozostalých po obetiach ničivého tornáda, ktoré sa minulý týždeň prehnalo štvrťou Moore v americkom štáte Oklahoma, v nedeľu zavítal aj prezident Barack Obama. Cieľom ...Zdieľať
barack obama navstivil tornadom znic MOORE, Oklahoma 27. mája (WEBNOVINY) - Medzi pozostalých po obetiach ničivého tornáda, ktoré sa minulý týždeň prehnalo štvrťou Moore v americkom štáte Oklahoma, v nedeľu zavítal aj prezident Barack Obama.


Cieľom návštevy bolo podľa jeho slov poskytnúť miestnym obyvateľom "morálnu podporu". Šéf Bieleho domu miestnym ľuďom zároveň prisľúbil vyčlenenie federálnej finančnej pomoci pri náprave následkov katastrofy.

"Som tu len ako posol," vyhlásil Obama a dodal, že s pozostalými súcití "celá Amerika". "A keď hovoríme, že máte našu podporu, sľubujem, že dodržíme vlastné slovo," dodal. Prezident zároveň ocenil úsilie miestnych záchranárov za ich obetavú činnosť.

Obrazom: Barack Obama navštívil tornádom zničenú Oklahomu


Biely dom medzitým informoval, že z federálneho rozpočtu zatiaľ do Oklahomy putovalo 57 miliónov dolárov (44 miliónov eur) na vybudovanie 12-tisíc provizórnych prístreškov.

Ničivé tornádo v Oklahome poškodilo alebo zničilo 1 200 obytných domov a celkovo postihlo 33-tisíc ľudí. V súvislosti s katastrofou na predmestí Oklahomy City naďalej evidujú 24 mŕtvych vrátane deviatich detí, zatiaľ čo počet zranených sa zvýšil na 377.

Tornádo tak bolo jedným z najhorších na území Spojených štátov za posledné roky, pričom sa predpokladá, že škody na majetku by mohli dosahovať až dve miliardy dolárov (1,55 miliardy eur).

Obrazom: Mohutné tornádo zdevastovalo Oklahomu

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Coca-Cola pozýva na leto: Podeľte sa o radosť! Coca-Cola, ty a ...
<< predchádzajúci článok
Mladíka brutálne napadli pod bratislavským mostom SNP