Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2022

Obhajcovia sa nevedia dostať k Haščákovmu spisu z kauzy Gorila. Vyšetrovateľka ich poslala domov, tvrdí jeho advokátOboznamovanie obhajoby s vyšetrovacím spisom v kauze známej ako Gorila sa malo začať vo štvrtok 8. decembra, vyšetrovateľka však k nemu nepustila zamestnancov z advokátskej ...Zdieľať
img_9044_copy min 676x468 9.12.2022 (Webnoviny.sk) - Oboznamovanie obhajoby s vyšetrovacím spisom v kauze známej ako Gorila sa malo začať vo štvrtok 8. decembra, vyšetrovateľka však k nemu nepustila zamestnancov z advokátskej kancelárie zastupujúcej podnikateľa Jaroslava Haščáka.


Ako ďalej v tlačovej správe informoval jeho obhajca Martin Škubla, koncipienti mali v úmysle skopírovať spis, ktorý obsahuje takmer 200 zväzkov. Vyšetrovateľka však podľa Škublu zamestnancov advokátskej kancelárie poslala domov s odôvodnením, že na procesnom úkone pri vyšetrovaní obzvlášť závažného zločinu sa môže zúčastniť len advokát.

„Ak si so sebou advokát privedie asistenta, aby mu pri kopírovaní spisu, osobitne tak rozsiahleho, ako je spis Gorila pomohol, je otázkou základnej slušnosti, aby mu polícia vyšla v ústrety a účasť asistentov umožnila. O zachovanie mlčanlivosti sa nik nemusí obávať, práve preto prišli asistovať výlučne zamestnanci advokátskej kancelárie obhajcu, ktorí sú viazaní mlčanlivosťou," povedal Škubla. Doplnil, že takýto postup len predĺži dobu, počas ktorej bude obhajoba spis študovať.


Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila finančníka Jaroslava Haščáka v súvislosti s kauzou Gorila zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Celkovo je vo veci stíhaných sedem osôb, vrátane bývalého ministra hospodárska Jirka Malchárka a bývalej predsedníčky výkonného výboru Fondu národného majetku SR Anny Bubeníkovej.
Zdroj: Webnoviny.sk - Obhajcovia sa nevedia dostať k Haščákovmu spisu z kauzy Gorila. Vyšetrovateľka ich poslala domov, tvrdí jeho advokát © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video)
<< predchádzajúci článok
Krvný tlak a svoje zdravie môže mať vďaka DNA testu a meraniu každý pod kontrolou