Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2011

Obžalovaný prokurátor je len okoloidúci v kauze, tvrdí AdameBývalý primátor Považskej Bystrice Miroslav Adame dnes na súde vyhlásil, že obžalovaný prokurátor Tibor Abaffy je len „náhodným okoloidúcim“ v kauze nesprávne ...Zdieľať
sudcovske kladivko Ilustračné foto SITA, APPEZINOK 11. januára (WEBNOVINY) – Bývalý primátor Považskej Bystrice Miroslav Adame dnes na súde vyhlásil, že obžalovaný prokurátor Tibor Abaffy je len „náhodným okoloidúcim“ v kauze nesprávne zvolených dvoch viceprimátorov mesta z konca roka 2006 a následnej snahy o zmenu nezákonného stavu. Abaffy je obžalovaný, že zneužil svoje právomoci, keď vzal späť prokurátorský protest proti zvoleniu dvojice viceprimátorov s odôvodnením, že nezákonný stav je napravený. Mal však vedieť, že zápisnica a videozáznam z takpovediac opravného rokovania zastupiteľstva sa nezhodujú. „Je ako Pilát v kréde,“ vyhlásil na adresu obžalovaného prokurátora svedok a bývalý primátor, lebo sa podľa neho ocitol v situácii bez vlastného pričinenia, resp. viny.


Bývalého primátora Považskej Bystrice Adameho stíhajú za údajné falšovanie zápisnice
Exprimátor v súvislosti s kauzou naprávania stavu s dvojicou viceprimátorov tiež čelí trestnému stíhaniu za údajne falšovanie zápisnice. Dnes vysvetľoval, že proti zvoleniu dvojice viceprimátorov z decembra 2006 vzišla výhrada z pléna, no na ďalšom januárovom rokovaní zastupiteľstva. Zákon totiž vtedy neumožňoval mestu mať dvoch viceprimátorov. Na konci rokovania vraj zmenili jedného viceprimátora na dlhodobo uvoľneného poslanca. „Myslím si, že sme to napravili, možno to formálne nebolo ideálne,“ povedal Adame.

Exprimátor odmietol, že by obžalovaný prokurátor na neho naliehal alebo ho presviedčal, aby sa mesto vzdalo predkupného práva na jednu nehnuteľnosť. V tomto prípade je Tibor Abaffy obžalovaný, že za takéto ovplyvňovanie primátora dostal prísľub odmeny 40 tisíc slovenských korún. Bývalý primátor potvrdil, že pri jednej návšteve v dome prokurátora sa o tom bavili, ako aj v jednom telefonáte. Bral to však len ako konverzáciu. „Konal som absolútne samostatne a v prospech mesta, predkupné právo na hotel Manín má podľa mňa mesto stále zachované,“ vyhlásil Adame na súde.

Abaffy podľa obžaloby okrem spomínaných skutkov poskytol jednému súkromnému podnikateľovi priestupkové spisy o potýčke muža, ktorý bol prednostom Mestského úradu v Považskej Bystrici. Listiny mali údajne slúžiť na jeho diskreditáciu. K jednému skutku sa Tibor A. priznal. Nechal si vyplatiť na účet 600 eur od spoluobžalovaného Daniela R., ktorý chcel, aby mu u sudcu vybavil poslanie trestného rozkazu do Nemecka, kde žil, aby nemusel cestovať na Slovensko.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Alcoa za štvrtý kvartál dosiahla zisk
<< predchádzajúci článok
Premiérka nepodporuje kratší týždenný pracovný čas