Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. júna 2007

Ocenenie za kvalitné a moderné vzdelávacie programy pre JASRNezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko – Mládež pre budúcnosť bola správnou radou Junior Achievement – Young Enterprise v Bruseli ocenená cenou JA-YE BEST PRACTICE AWARD 2007, ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. júna (WN/SR) - Nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko – Mládež pre budúcnosť bola správnou radou Junior Achievement – Young Enterprise v Bruseli ocenená cenou JA-YE BEST PRACTICE AWARD 2007, ktorá sa udeľovala členským krajinám JA-YE po prvýkrát za ich inovatívne a ukážkové postupy v rámci vzdelávacích programov, ktoré môžu byť motiváciou a inšpiráciou pre ostatné európske krajiny v sieti JA-YE.

Junior Achievement Slovensko získalo túto cenu vo veľkej konkurencii členských krajín za zavádzanie e-learningových prvkov do vzdelávacích programov, konkrétne za prvú on-line učebnicu v programe Aplikovaná ekonómia, ktorú sme spustili pilotne v školskom roku 2006/2007.

„ Ocenenie je pre celý tím JASR, pre všetkých členov správnej rady a našich podporovateľov a priaznivcov veľkou motiváciou do ďalšej práce, ale je pre nás všetkých zároveň veľkým záväzkom, aby sme naďalej robili našu prácu ešte kvalitnejšie a do vzdelávacieho systému prinášali naozaj moderné a efektívne prvky, ktoré skvalitnia vyučovací proces. Tento náročný projekt sa nám podarilo zrealizovať najmä za podpory spoločnosti U. S. Steel Košice a Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorým patrí naše poďakovanie“, hovorí generálna riaditeľka JAR Marcela Havrilová.

Projekt on – line učebnice, e-learningového vzdelávacieho portálu - je zameraný na poskytnutie priestoru a možnosti na profesionálny rozvoj a odborný rast učiteľov a študentov stredných škôl v oblasti vzdelávania v ekonómii a ekonomike. Cieľom projektu je sprístupniť možnosť vzdelávať sa modernou metódou a tak zvyšovať ekonomické povedomie a ekonomickú vzdelanosť učiteľov a študentov. Projekt reaguje aktuálne na výzvy Lisabonskej stratégie smerom k celoživotnému vzdelávaniu a vzdelávaniu v oblasti znalostnej ekonomiky a vytvára tak priestor na zvyšovanie vzdelanostnej úrovne cieľových skupín.
Sekundárnym cieľom je zvyšovanie zručností v oblasti moderných vzdelávacích a vyučovacích metód, konkrétne v oblasti e-learningu, ktorý poskytuje širokú škálu možností zvyšovania kvality a efektivity vzdelávacieho procesu.
Týmto projektom prinášame zvýšenie kvality a profesionálnej prípravy učiteľov a študentov v oblasti ekonomiky, z čoho profitujú najmä študenti programov JASR, ale aj samotná škola a školský systém, v rámci ktorého presadzujeme vyučovanie e-learningovou formou.

„ Vďaka tvorcom za super projekt - stretol sa s pozitívnym ohlasom u študentov a mne osobne veľmi pomáhal po celý školský rok, a tak dúfam, že bude fungovať aj naďalej“ hovorí učiteľka Aplikovanej ekonómie z Gymnázia Konštantínova v Prešove Mária Sabolová.

Junior Achievement Slovensko – Mládež pre budúcnosť je vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá už 14 rokov realizuje na Slovensku ekonomické vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. V školskom roku 2006/2007 je zapojených do programov JASR cez 16 000 študentov a v júni 2007 dosiahol počet absolventov z celého Slovenska takmer 145.000 študentov.

Kontakt:
Marcela Havrilová
Generálna riaditeľka
Tel. 02/48209040
Mobil: 0905 483 150
Mail: havrilova@jasr.sk

Junior Achievement Slovensko – Mládež pre budúcnosť
Seberíniho 2
821 03 Bratislava

JASR


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko v platobnej disciplíne medzi poslednými v Európe
<< predchádzajúci článok
Úbytok testosterónu znamená vyššie riziko úmrtia

Ocenenie za kvalitné a moderné vzdelávacie programy pre JASR - diskusné fórum čitateľov