Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. septembra 2009

Od októbra bude na trhu opäť viac liekovOd októbra tohto roku bude na trhu opäť viac liekov. Ich počet prekročí päťtisíc. Začne totiž platiť nová kategorizácia. Bez doplatku pacienta alebo so sociálne únosným doplatkom však bude o ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - Od októbra tohto roku bude na trhu opäť viac liekov. Ich počet prekročí päťtisíc. Začne totiž platiť nová kategorizácia. Bez doplatku pacienta alebo so sociálne únosným doplatkom však bude o niečo nižšie percento liekov ako v súčasnosti. Kým teraz je to asi 53 %, po novom to bude 51 %. Vyplýva to z informácií zverejnených na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.


Z celkového počtu 5 040 liekov bude od 1. októbra tohto roku plne hradených 1 679. Doplatok do jedného eura budeme platiť pri 883 liekoch a od jedného eura do dvoch eur pri 808 liekoch. Dve až tri a pol eura si priplatíme pri 708 liekoch a od tri a pol eura do päť eur pri 343 liekoch. Doplatok viac ako päť eur nás čaká pri 619 liekoch.

V rámci októbrovej kategorizácie sa už naplno prejaví aj referencovanie cien. Lieky na Slovensku by tak nemali byť drahšie, ako je priemer v šiestich krajinách Európskej únie s najnižšími cenami. Predražené pritom boli najmä originálne lieky, v najväčšej miere sa to týkalo liekov na liečbu onkologických ochorení a autoimunitných porúch.

V súčasnosti je z celkového počtu liekov 4 871 bez doplatku pacienta 1 690. Doplatok do jedného eura platíme pri 904 liekoch a od jedného eura do dvoch eur pri 748 liekoch. Doplatok od dvoch eur do tri a pol eura je pri 691 liekoch a od tri a pol eura do päť eur pri 310 liekoch. Viac ako päť eur doplácame pri 528 liekoch.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cez známu stránku šírili mladí muži detskú pornografiu
<< predchádzajúci článok
Iránsky režim sa priznal k tajnej továrni na obohacovanie uránu