Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. augusta 2019

Odvolací súd bude rozhodovať o obžalovanom exministrovi Gustávovi K.Odvolací Krajský súd (KS) v Bratislave bude v budúcnosti rozhodovať o obžalovanom bývalom ministrovi vnútra Gustávovi K. v kauze zmareného referenda.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Bratislava 16. augusta (TASR) - Odvolací Krajský súd (KS) v Bratislave bude v budúcnosti rozhodovať o obžalovanom bývalom ministrovi vnútra Gustávovi K. v kauze zmareného referenda.


Hlavný proces síce koncom minulého roka na nižšom súde - Okresnom súde (OS) Bratislava I, prerušili na návrh obhajcu obžalovaného, keď sa mal požiadať Súdny dvor Európskej únie o vydanie predbežného rozhodnutia. Prokurátor sa však voči uzneseniu OS Bratislava I odvolal, preto sa vecou bude zaoberať KS. "Uvedená trestná vec už bola z Okresného súdu Bratislava I predložená na KS v Bratislave na rozhodnutie o sťažnosti prokurátora proti uzneseniu o prerušení konania, a to v polovici júla 2019. Momentálne sa začína postupné oboznamovanie sa s uznesením, rozsudkom okresného súdu a s predloženým spisovým materiálom jednotlivými členmi príslušného senátu odvolacieho súdu," uviedol v piatok na otázku TASR hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

Plénum Ústavného súdu SR koncom mája 2017 potvrdilo predchádzajúce aprílové rozhodnutie Národnej rady SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií z 3. marca a 7. júla 1998 a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997.

Podobne postupoval aj senát Okresného súdu Bratislava III, ktorý koncom júna tohto roku prerušil po zrušení amnestií trestné konanie zase s bývalým riaditeľom SIS Ivanom L. a spol. v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny. Konanie 21. júna súd prerušil s tým, že vec predloží Súdnemu dvoru Európskej únie na rozhodnutie prejudiciálnej otázky. Zároveň OS Bratislava III požiadal Súdny dvor Európskej únie o rozhodnutie o predbežnej otázke, pretože považuje jeho stanovisko za nevyhnutné na ďalší procesný postup vo veci. Rovnako ako v prípade Gustáva K. nie je uznesenie prvostupňového súdu právoplatné a voči rozhodnutiu je prístupná sťažnosť. V prípade, že sa odvolá prokurátor, rovnako sa vecou bude zaoberať odvolací KS v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horskí a leteckí záchranári v noci pomáhali v štyroch prípadoch
<< predchádzajúci článok
Francúzsky Spiderman vyzval na dialóg Hongkongčanov s čínskou vládou

Odvolací súd bude rozhodovať o obžalovanom exministrovi Gustávovi K. - diskusné fórum čitateľov