29. júla 2015

Okolo Valónska: Celkovým víťazom Terpstra, Peter Velits skončil 63.

Holandský cyklista Niki Terpstra sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Valónska. Jazdec stajne Etixx - Quick-Step obsadil v záverečnej etape 6. miesto a pred druhým Victorom ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Thuin 29. júla (TASR) - Holandský cyklista Niki Terpstra sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Valónska. Jazdec stajne Etixx - Quick-Step obsadil v záverečnej etape 6. miesto a pred druhým Victorom Campenaertsom z Belgicka vyhral o 22 sekúnd. Tretia priečka sa ušla Rusovi Sergejovi Lagutinovi.

Stredajšiu 5. etapu z Chimay do Thuinu vyhral ďalší Holanďan Danny Van Poppel za 4:09:48 min. O tri sekundy pomalší bol domáci Philippe Gilbert.

Slovenský pretekár Peter Velits prišiel do cieľa na 73. mieste spolu so svojím bratom Martinom (74.), stratu na víťaza mali 11:06 minút. Peter Velits z BMC skončil v celkovom poradí na 63. mieste (+20:17), Martin z Etixxu o 14 miest nižšie (+43:21).