Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. mája 2009

Orbán sa stretne s Csákym v OstrihomeBývalý maďarský premiér Viktor Orbán tento týždeň na Slovensko nepríde. Agentúre SITA to potvrdila Eszter Pataki z maďarskej opozičnej strany Fidesz. Denník Sme v stredu informoval, že Orbán na ...Zdieľať
BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Bývalý maďarský premiér Viktor Orbán tento týždeň na Slovensko nepríde. Agentúre SITA to potvrdila Eszter Pataki z maďarskej opozičnej strany Fidesz. Denník Sme v stredu informoval, že Orbán na Slovensko príde, aby sa s SMK zapojil do volebnej kampane pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP). Podľa denníka to oznámil predseda zahraničného výboru maďarského parlamentu Zsolt Németh z Fideszu v televízii Duna TV.


„Vyzerá to, že došlo k nejakému nedorozumeniu, pretože pán Orbán sa nechystá ísť na Slovensko,“ povedala Pataki. Pripomenula, že s Csákym sa však stretne. „Budú mať spoločné zhromaždenie,“ uviedla. Agentúre SITA to potvrdila aj hovorkyňa SMK Eva Dunajská. Stretnutie bude v sobotu. „Bude (Orbán – pozn. SITA) v Ostrihome a prejde sa tam po moste, ale bude to v Maďarsku,“ dodala Pataki. „Predsedovia sa stretnú na podujatí, ktoré sa uskutoční v rámci volebnej kampane do volieb do EP,“ povedala Dunajská. Počas stretnutia nie je podľa nej plánované žiadne spoločné rokovanie. „Symbolickým stretnutím chceme zdôrazniť, že nám ide o spoločnú Európu,“ dodala hovorkyňa SMK.

Denník Sme informoval, že Orbán v týchto dňoch pomáha s kampaňou v Rumunsku, aj po boku europoslanca Lászlóa Tőkésa. Orbán je dlhodobým zástancom dvojitého občianska pre Maďarov žijúcich v zahraničí. Minulý týždeň vyhlásil, že je povinnosťou Maďarska, aby podporovalo snahy etnických Maďarov žijúcich v susedných krajinách o autonómiu. Podľa prieskumov verejnej mienky by Fidesz zvíťazil v budúcoročných parlamentných voľbách. Opozíciu je rozhodnutých voliť asi 36, zatiaľ čo vládnych socialistov len 13 percent opýtaných.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred súd v NY pôjde väzeň z Guantánama
<< predchádzajúci článok
Turský zverejnil zmluvu bez údajov o cene

Orbán sa stretne s Csákym v Ostrihome - diskusné fórum čitateľov