22. novembra 2018

Osborne-Paradis má po sezóne, pri páde utrpel dvojnásobnú zlomeninu

Kanadský zjazdár Manuel Osborne-Paradis.

Kanadský zjazdár Manuel Osborne-Paradis. Foto: TASR/AP
Lake Louise 22. novembra (TASR) - Kanadský lyžiar Manuel Osborne-Paradis utrpel pri páde v prvom tréningu na zjazd Svetového pohára v Lake Louise zlomeninu lýtkovej a holennej kosti na ľavej nohe. Pre 34-ročného zjazdára sa tak sezóna skončila skôr, ako ju stihol súťažne odštartovať.

Osborne-Paradis mal v stredu na domácej zjazdovke v Lake Louise škaredý pád. Tréning museli po nehode na pol hodiny prerušiť, z trate ho do nemocnice transportoval vrtuľník. Špecialista na rýchlostné disciplíny získal na MS 2017 v St. Moritzi bronzovú medailu v super-G. V pretekoch SP stál 11-krát na pódiu, z toho trikrát na najvyššom stupni - dvakrát vyhral zjazd a raz superobrovský slalom. Informáciu priniesla agentúra DPA.