15. augusta 2014

Osemnástka už päť rokov nevyhrala ani zápas na Memoriáli Ivana Hlinku

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj svoj záverečný duel na tradičnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Piešťanoch s Ruskom 2:5 a obsadili poslednú ...

Ilustračné foto Foto: TASR
Piešťany/Břeclav 15. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj svoj záverečný duel na tradičnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Piešťanoch s Ruskom 2:5 a obsadili poslednú ôsmu priečku.

Zverenci trénera Antona Bartánusa ťahali od začiatku duelu za kratší koniec. V 12. minúte síce Bondra vyrovnal na 1:1 a v 30. znížil Roman na 2:3, no Rusi, ktorí prestrieľali súpera v pomere 41:20, dali v tretej tretine ďalšie dva góly a spečatili svoj triumf v boji o siedme miesto.

Slováci tak zakončili domáci turnaj s bilanciou štyri zápasy, štyri prehry a s nepriaznivým skóre 5:19.

o 7. miesto (Piešťany):

Slovensko - Rusko 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 12. Bondra (Horvath), 30. Roman (Hecl) - 5. Kaprizov (Jemec, Žukenov), 19. Kaprizov (Jemec, Žukenov), 28. Jemec (Kaprizov, Žukenov), 49. Ivaňuženkov (Bjakin, Bočkarev), 53. Bjakin (Bočkarev, Karnauchov). Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 287 divákov.

Anton Bartánus, tréner SR 18 (SZĽH): "Chlapcom ťažko vidieť do hláv. V tomto zápase sme úplne 'odišli'. Aj keď sme predchádzajúce tri duely prehrali, aspoň sme bojovali a vzdorovali. Proti Rusku sme hrali bez srdca. Musíme sa naučiť hrať celých šesťdesiat minút a hlavne víťaziť."

o 5. miesto:

Fínsko - Švajčiarsko 9:3 (4:0, 5:2, 0:1)

Góly: 3. Puljujärvi, 5. Ruotsalainen, 5. Palmu, 15. Aho, 24. Nättinen, 33. Aho, 36. Björkqvist, 36. Jesper Mattila, 40. Aho - 27. Diem, 31. Marchon, 55. Diem