Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. augusta 2017

Ošetrujúci lekári po kontrole ukončili takmer 2600 práceneschopnostiSociálna poisťovňa (SP) v 1. polroku 2017 skontrolovala dodržiavanie liečebného režimu 47.358 práceneschopných poistencov. Ide o kontrolu samotných poistencov, či ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 11. augusta (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) v 1. polroku 2017 skontrolovala dodržiavanie liečebného režimu 47.358 práceneschopných poistencov. Ide o kontrolu samotných poistencov, či dodržiavajú liečebný režim predpísaný ošetrujúcim lekárom.


Podozrenie na nerešpektovanie liečebného režimu zistila u 11.443 z nich a z tohto počtu ošetrujúci lekári ukončili PN-ku 2565 občanom z dôvodu, že jej trvanie nebolo naďalej medicínsky opodstatnené. Ospravedlnených ošetrujúcim lekárom bolo 8384 prípadov.

Ďalšou kategóriou boli prípady, keď poisťovňa zistila porušenie liečebného režimu, napr. poistenec sa nezdržiaval na určenej adrese, alebo vykonával činnosť, na ktorú bol uznaný dočasne práceneschopným. Z tohto dôvodu SP v 1. polroku zastavila nemocenské 414 poistencom v celkovej sume 38.096 eur. Za porušenie iných povinností (napr. práceneschopný neprišiel na kontrolu k ošetrujúcemu lekárovi, neoznámil poisťovni ukončenie PN do troch dní) Sociálna poisťovňa uložila 80 pokút.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
REMIŠOVÁ: SNS sa chce krízou zbaviť zodpovednosti za eurofondovú kauzu
<< predchádzajúci článok
V Brezne sa vyskytli dva nové prípady žltačky

Ošetrujúci lekári po kontrole ukončili takmer 2600 práceneschopnosti - diskusné fórum čitateľov