Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. augusta 2007

Talianska ambasáda vydala chlapca matkinej advokátkeJedenásťročný Marco Masier sa po viac ako troch dňoch strávených na talianskej ambasáde dnes o 2:00 ocitol v rukách právnej zástupkyne jeho matky, ktorá ho dovezie na bezpečné miesto. Ako pre ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Jedenásťročný Marco Masier sa po viac ako troch dňoch strávených na talianskej ambasáde dnes o 2:00 ocitol v rukách právnej zástupkyne jeho matky, ktorá ho dovezie na bezpečné miesto. Ako pre agentúru SITA povedala právna zástupkyňa matky Andrea Cisárová, chlapca jej odovzdali v noci v hoteli Carlton v Bratislave. Okresný súd vo Zvolene v piatok dieťa zveril do starostlivosti matky. Nemohla si však pre neho osobne prísť, pretože skolabovala a skončila v nemocnici.

Marcov otec je Talian, dieťa má obe štátne občianstva. Otec žil desať rokov na Slovensku, pred rokom odišiel aj so synom na dovolenku do Talianska a nechcel ho vrátiť. Súd v Benátkach po štyroch týždňoch rozhodol, že dieťa musí vrátiť matke a všetky rozhodnutia spadajú pod slovenské súdy. Odvtedy bol prvýkrát s Marcom na Slovensku pred dvoma týždňami, kde zrejme podľa matky dohodol útek chlapca na ambasádu. Dal mu peniaze na taxík a keď sa začiatkom týždňa vrátili s matkou z dovolenky, chlapec taxíkom odišiel z bratislavského letiska na ambasádu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Otec Marca trvá na zverení syna do svojej opatery (10. 8. 2007)
 Súd predbežne zveril chlapca do starostlivosti matky (10. 8. 2007)
 Ministerstvo žiada o bezodkladné odovzdanie maloletého matke (10. 8. 2007)
 Matka dieťaťa prosí o pomoc, chce syna späť (9. 8. 2007)nasledujúci článok >>
Zistilo sa poškodenie tepelného štítu raketoplánu Endeavour
<< predchádzajúci článok
Na severozápade Číny pri povodniach zahynulo 19 ľudí

Talianska ambasáda vydala chlapca matkinej advokátke - diskusné fórum čitateľov