05. mája 2009

Ovečkin a Crosby s hetrikmi v play-off

Druhý súboj Washingtonu s Pittsburghom v semifinále Východnej konferencie sa zmenil na strelecké preteky Ovečkin vs. Crosby. Najväčšie hviezdy oboch tímov strelili po troch góloch, no nakoniec mal viac ...

NEW YORK 5. mája (WEBNOVINY) – Druhý súboj Washingtonu s Pittsburghom v semifinále Východnej konferencie sa zmenil na strelecké preteky Ovečkin vs. Crosby. Najväčšie hviezdy oboch tímov strelili po troch góloch, no nakoniec mal viac dôvodov na úsmev domáci Alexander Ovečkin. Jediným ďalším hokejistom, ktorému sa podarilo v pondelok skórovať, bol totiž jeho spoluhráč David Steckel a Capitals sa tak po výhre 4:3 ujali vedenia 2:0 v sérii. Slovenský obranca Milan Jurčina sa v záverečnej tretine dvakrát ocitol na trestnej lavici a okrem toho si do štatistík pripísal aj dva plusové body.

V prvej aj druhej tretine mali navrch hostia, keď im najtesnejší náskok dvakrát zabezpečil Sidney Crosby. Posledná časť hry však už vyznela lepšie pre Alexandra Ovečkina, ktorý v 53. min poslal prvýkrát do vedenia tím Capitals a o necelé dve a pol minúty ho aj poistil. Pre ruského kanoniera to bol prvý hetrik v kariére v zápase play-off a celkovo siedmy gól v tohtoročných bojoch o Stanleyho pohár. "Bláznivý zápas. Bláznivé tri moje a Crosbyho góly. Je neskutočné, ako reagovalo publikum, fanúšikovia sa išli zblázniť. Atmosféra v meste je v súčasnosti neuveriteľná. Všade vidno niečo červené. Až sa obávam ísť domov," vyjadril sa Alexander Ovečkin, ktorý si svoj hetrik vychutnával niekoľko minút. Fanúšikovia Capitals totiž, ako býva zvykom, zahádzali ľadovú plochu červenými šiltovkami a keď sa zdalo, že usporiadatelia už všetko vyzbierali, priletela na ľad druhá vlna čiapok. To už znervóznilo hostí a kapitán Crosby šiel protestovať k hlavným rozhodcom. "Ľudia neustále hádzali čiapky. Iba som sa šiel spýtať, či nemôžu nechať vyhlásiť, aby to už prestalo," vysvetľoval Crosby, ktorý sa nakoniec takisto dočkal premiérového hetriku v play-off. V samotnom závere využili "tučniaci" presilovku a Crosby 31 sekúnd pred sirénou strelil kontaktný gól. V zostávajúcich sekundách sa však hosťom už vyrovnať nepodarilo. "Je pekné strieľať góly, no ešte krajšie je vyhrávať. Ak sa na dnešný zápas pozriem z hľadiska fanúšika, som si istý, že ľudia sa na ňom museli baviť. Ako hráč však nikdy nebudete rád, ak vám dá chlapík zo súperovho mužstva hetrik. Väčšinou to totiž nie je dobré znamenie," uviedol Sidney Crosby, ktorý sa vďaka trom gólom prepracoval na čelo najlepších kanonierov v play-off. Kapitán Penguins v ôsmich doterajších stretnutiach strelil presne osem gólov.

Výsledky zápasov 2. kola play-off NHL 2008/09:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington - Pittsburgh 4:3 (0:1, 2:1, 2:1) - stav série 2:0

23. Ovečkin (Vik. Kozlov, Fiodorov), 36. Steckel (Sloan, Pothier), 53. Ovečkin (Green, Bäckström), 56. Ovečkin (Vik. Kozlov, Green) - 7. Crosby (Gončar, Letang), 31. Crosby (Kunitz, Guerin), 60. Crosby (Malkin, Sýkora). Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:36. Brankári: Varlamov - Fleury. Diváci: 18 277

Filc: Potenciál je málo, chýbalo srdiečko