Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

03. mája 2007

OZ Za matku Zem žiada od Jureňu ospravedlnenieObčianske združenie Za matku Zem žiada ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu, aby sa verejne ospravedlnil za hanlivé a urážlivé výroky na adresu aktivistov a mimovládnych organizácií. ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) - Občianske združenie Za matku Zem žiada ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu, aby sa verejne ospravedlnil za hanlivé a urážlivé výroky na adresu aktivistov a mimovládnych organizácií. Žiadajú ho o to v otvorenom liste, ktorý poskytli agentúre SITA. Ochranári hodnotia Jureňove vyjadrenia na adresu ochranárov, ktorí sa snažia brániť Tichú a Kôprovú dolinu, s pobúrením. Jureňa vyhlásil, že do Tichej a Kôprovej doliny vo Vysokých Tatrách chodia protestovať proti likvidácii napadnutých stromov podkôrnym hmyzom jednotlivci, ktorí nemajú elementárne informácie o tom, čo sa tam deje a označil ich za zaplatených komparzistov.

Ochranári ministrovi píšu, že jeho postup nie je podľa ich názoru v záujme ochrany tatranských biotopov. "Váš prístup uráža aktivity laikov, odborníkov a organizácií, ktorým nezáleží iba na speňažení lesa," zdôrazňuje sa ďalej v liste. Ochranári ďalej ministrovi odkazujú, že jeho prístup "nepatrí do demokratickej spoločnosti, ale do systému autoritatívnej politiky".

Otvorený list podporili aj predstavitelia ďalších environmentálnych organizácií.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia návrh na odvolanie Valentoviča nepodá
<< predchádzajúci článok
Vlak prevážajúci raketové palivo pre NASA sa vykoľajil

OZ Za matku Zem žiada od Jureňu ospravedlnenie - diskusné fórum čitateľov

nazor obcana3.5. 11:08:41