Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. apríla 2013

Ozbrojenci v Líbyi obsadili už druhé ministerstvoLíbyjskí ozbrojenci, ktorí požadujú odchod všetkých predstaviteľov bývalého režimu Muammara Kaddáfího z vlády, obkľúčili v utorok ďalšie ministerstvo. Po ministerstve zahraničia ...Zdieľať
libya TRIPOLIS 30. apríla (WEBNOVINY) – Líbyjskí ozbrojenci, ktorí požadujú odchod všetkých predstaviteľov bývalého režimu Muammara Kaddáfího z vlády, obkľúčili v utorok ďalšie ministerstvo.


Po ministerstve zahraničia tak musela vláda v Tripolise uzavrieť aj rezort spravodlivosti. Ako informoval jeho hovorca Walíd Ben Rabhá, budovu obkľúčilo niekoľko vyzbrojených mužov a vozidlá, z ktorých niektoré sú vybavené protilietadlovými zbraňami.

“Ministra a ďalších zamestancov požiadali, aby odišli a ministerstvo zatvorili,” povedal. Ministerstvo zahraničia je v obkľúčení už od nedele.

Protestujúci chcú dosiahnuť prijatie zákona, ktorý zabráni bývalým predstaviteľom účasť na politikom dianí. Okupácia ministerstiev sa skončí hneď, ako národné zhromaždenie takýto zákon prijme. Líbyjský parlament už rokuje o návrhu legislatívy, ktorá má vylúčiť predstaviteľov Kaddáfího režimu z verejných funkcií.

Tento zákon by sa však mohol dotknúť viacerých predstaviteľov súčasnej vlády, čo vyvoláva nevôľu mnohých politikov. Násilné protesty za prijatie zákona sa konali už aj v marci.

Líbyjský premiér Alí Zajdán v nedeľu odsúdil konanie. Občanov vyzval, aby podporili vládu v jej boji proti ozbrojeným skupinám, ktoré sa podľa neho snažia “destabilizovať a terorizovať krajinu”.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dell zrýchľuje beh aplikácii
<< predchádzajúci článok
Rozhodovanie o Sadikiho procese preložil súd o mesiac

Ozbrojenci v Líbyi obsadili už druhé ministerstvo - diskusné fórum čitateľov