Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. marca 2019

P. Horný odchádza z predstavenstva ZSSK do vedenia Českých dráhPatrik Horný, archívna snímka.Zdieľať
Patrik Horný, archívna snímka. Foto: TASR Dano Veselský
Bratislava 14. marca (TASR) – Podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku ekonomiky a informačného manažmentu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Patrik Horný prechádza do vedenia Českých dráh (ČD). Misiu v ZSSK odovzdáva podľa vlastných slov nástupcovi v rastovej krivke.


Slovenský dopravca je podľa Horného v súčasnosti na správnej koľaji. "Dnes má ZSSK vyššie vlastné imanie, vyrovnané hospodárenie, najazdí viac kilometrov s tým istým vozidlovým parkom a rovnakým počtom zamestnancov a pri minimálnom raste dotácie a dlhu. Do nových vlakov, rekonštrukcií, údržby a opráv investujeme stále viac peňazí," skonštatoval.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký rozumie, že je to profesionálna výzva. "Som rád, že sme spolu mohli pracovať a že sme spolu dostali ZSSK do stavu vyrovnaného hospodárenia, naštartovali kontinuálny rast platiacich cestujúcich, dokázali udržateľnosť IC vlakov v komerčnom režime a pripravujeme slovenskú osobnú koľajovú dopravu pre budúcnosť 51 novými vlakmi v hodnote 276 miliónov eur pre Žilinu, Zvolen a Tatry i bezprecedentnými investíciami do opráv a údržby," opísal Hlubocký.

Patrik Horný prechádza do vedenia českého štátneho dopravcu. Ako informoval český portál zdopravy.cz, jeho vymenovanie na post člena predstavenstva zodpovedného za ekonomiku schválila dozorná rada v stredu (13. 3.). Do funkcie by mal nastúpiť 1. júna tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Takmer sedem miliónov ľudí v Manile trpí nedostatkom vody
<< predchádzajúci článok
EK víta predbežnú dohodu ohľadom pravidiel o mobilite spoločností

P. Horný odchádza z predstavenstva ZSSK do vedenia Českých dráh - diskusné fórum čitateľov