17. septembra 2010

P. Velits 5., celkovo stále 3., vedie Nibali

Belgičan Philippe Gilbert z tímu Omega Pharma-Lotto sa v čase 5:43:41 h stal víťazom piatkovej 19. etapy 65. ročníka cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z ...

cyklistika Foto: SITA/AP

TOLEDO 17. septembra (WEBNOVINY) - Belgičan Philippe Gilbert z tímu Omega Pharma-Lotto sa v čase 5:43:41 h stal víťazom piatkovej 19. etapy 65. ročníka cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Piedrahity do Toleda a merala 231,2 km. Druhý bol Američan Tyler Farrar (Garmin - Transitions) a tretí skončil Talian Filippo Pozzato (Kaťuša).

Slovák Peter Velits (HTC-Columbia) skončil v šprinte pelotónu - čiastočne roztrhaného stúpaniami v cieľovom meste - na piatej priečke, keď sa zo záverečnej zákruty vynoril na tretej pozícii, ale vypustil posledné desiatky metrov. Hneď za ním skončil Talian Vincenzo Nibali (Liquigas-Doimo), ktorý si udržal priebežné vedenie a s ním červený dres. Petrovi Velitsovi patrí aj pred víkendovým záverom tohto prestížneho podujatia vynikajúca tretia priečka s nezmeneným mankom 1:59 min. Druhý zostal Španiel Ezequiel Mosquera (Xacobeo Galicia, +50 s). Martin Velits (HTC-Columbia) v piatok finišoval na 81. mieste s odstupom 47 sekúnd a celkovo zatiaľ je na 74. priečke (+2:26:16).

V sobotu je na programe predposledná 20. etapa zo San Martín de Valdeiglesias do Bola del Mundo (172,1 km). Cieľ leží vo výške 2247 m a záverečné stúpanie môže ešte poriadne premiešať poradie na popredných pozíciách.

Výsledky - Vuelta a Espaňa 2010:

Piatok - 19. etapa (Piedrahita - Toledo, 231,2 km): 1. Philippe Gilbert (Belg.) Omega Pharma-Lotto 5:43:41 h, 2. Tyler Farrar (USA) Garmin - Transitions - rovnaký čas ako víťaz, 3. Filippo Pozzato (Tal.) Kaťuša, 4. Sébastien Hinault (Fr.) Ag2r La Mondiale, 5. Peter Velits (SR) Team HTC-Columbia, 6. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Doimo, 7. Nikolas Maes (Belg.) Quick Step, 8. Grega Bole (Slovin.) Lampre, 9. Daniele Bennati (Tal.) Liquigas-Doimo - všetci +1 s, 10. Paul Voss (Nem.) Team Milram +4,... 81. Martin Velits (SR) Team HTC-Columbia +47.

Poradie po 19. etape: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Doimo 80:38:48 h, 2. Ezequiel Mosquera (Šp.) Xacobeo Galicia +50 s, 3. Peter Velits (SR) Team HTC-Columbia +1:59 min,... 74. Martin Velits (SR) Team HTC-Columbia +2:26:16 h