Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. marca 2011

PAKISTAN: Pri útoku zahynul minister pre náboženské menšinyPakistanský minister pre náboženské menšiny Šahbáz Bhattí, ktorý vyzýval na zmeny kontroverzného bohorúhačského zákona, sa stal v stredu v Islamabade obeťou útoku. Podľa údajov ...Zdieľať
bhatti Foto: SITA/APISLAMABAD 2. marca (WEBNOVINY) - Pakistanský minister pre náboženské menšiny Šahbáz Bhattí, ktorý vyzýval na zmeny kontroverzného bohorúhačského zákona, sa stal v stredu v Islamabade obeťou útoku. Podľa údajov polície ministra zastrelili neznámi útočníci neďaleko jedného z miestnych trhov. Zdravotníci uviedli, že minister utrpel niekoľko strelných zranení, ktorým podľahol. Na základe policajných informácií na neho zaútočili traja muži. Bhattí bol jediným kresťanským členom pakistanskej vlády.

Bohorúhačský zákon je v Pakistane v centre pozornosti od novembra, keď na základe neho odsúdili na smrť kresťanskú matku štyroch detí. 4. januára prišiel o život guvernér najľudnatejšej provincie Pandžáb Salman Tasír, ktorý proti zákonu ostro vystupoval a žiadal pre ženu milosť. Zastrelil ho od chrbta jeden z jeho osobných strážcov. Svoj čin odôvodnil nesúhlasom s guvernérovým bojom proti zákonu trestajúceho urážku islamu smrťou.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odišiel z práce, rozlúčil sa v sms a viac sa neozval
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy opäť rástli, ceny zlata na novom maxime