Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. mája 2007

Pápež cestuje do BrazíliePápež Benedikt XVI. dnes vycestuje do Brazílie, kde okrem zahájenia konferencie biskupov Latinskej Ameriky v meste Aparecida, sa bude zaujímať aj o zmenšujúci sa počet katolíkov v regióne. Latinská ...Zdieľať

SAO PAOLO 9. mája (WEBNOVINY) - Pápež Benedikt XVI. dnes vycestuje do Brazílie, kde okrem zahájenia konferencie biskupov Latinskej Ameriky v meste Aparecida, sa bude zaujímať aj o zmenšujúci sa počet katolíkov v regióne. Latinská Amerika je domovom takmer polovice z 1.1 miliardovej celosvetovej populácie katolíkov.

Podľa najnovšej štúdie agentúry Datafolha je v Brazílii je v súčasnosti 64 percent katolíkov oproti 74 percentám z pred 10 rokov, kým počet evanjelikov narástol na 17 z pôvodných 11 percent. Výskum sa opiera o 44, 642 rozhovorov. Navyše, v Latinskej Amerike je akútny nedostatok katolíckych kňazov s priemerom 7500 farníkov na jedného kňaza, kým celosvetový priemer je podľa údajov Vatikánu 2, 677 farníkov na kňaza.

Podľa pápeža sa súboj o vplyv s evanjelickými sektami sústreďuje okolo zobrazenia Ježiša Krista, ktorý je aj témou jeho najnovšie vydanej knihy "Ježiš Nazaretský".

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlavné palestínske frakcie odmietli prímerie s Izraelom
<< predchádzajúci článok
Americké ministerstvo zahraničia kritizuje Nikoličov prejav

Pápež cestuje do Brazílie - diskusné fórum čitateľov

Inkvizice9.5. 11:09:10